banner2

Rusya-Ukrayna savaşında kritik dönem! Zelenskiy savaş çağrısı yaptı: Tarih verip halkına seslendi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna'nın bağımsızlık günü yaklaşırken yayınladığı mesajında, "Gelecek hafta Ukrayna için çok önemli olacak" diyerek savaş çağrısında bulundu. Ukrayna'nın zaferi için hala savaşmaları gerektiğini vurgulayan Zelenskiy, "Bu yıl, işgalin geçici olduğu ve Ukrayna'nın geri döndüğü tam anlamıyla hissedilebilir" ifadelerini kullandı.

Dünya 21.08.2022, 00:26
Abone ol
Rusya-Ukrayna savaşında kritik dönem! Zelenskiy savaş çağrısı yaptı: Tarih verip halkına seslendi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy "Gelecek hafta Ukrayna için çok önemli olacak" ifadelerini kullanarak Ukraynalılara savaş çağrısında bulundu. 

Ukrayna'nın bağımsızlık günü yaklaşırken yayınladığı mesajındaUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy,  "Gelecek hafta Ukrayna için çok önemli olacak" dedi.

SAVAŞ İLE İLGİLİ TARİH VERDİ 

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy Ukrayna'nın bağımsızlık günü yaklaşırken yeni bir video mesaj yayınladı. Önümüzdeki haftanın Ukrayna için çok önemli olduğunu söyleyen Zelenskiy, "Devletimiz için, bizim için çok önemli olan yeni haftaya aktif olarak hazırlanıyoruz. Önümüzde Ukrayna'nın Bağımsızlık Günü var. Bu yıl gerçekten çok özel. Bu yıl, işgalin geçici olduğu ve Ukrayna'nın geri döndüğü tam anlamıyla hissedilebilir" ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, Ukrayna'nın zafere ulaşması gerektiklerini söyleyerek, "Her zaman dürüstçe söylüyoruz. Ukrayna'nın zaferi için hala savaşmamız gerekiyor, hala çok şey yapmamız gerekiyor ve ne yazık ki acıya da katlanmamız gerekiyor. Ukraynalılar kendileriyle, ülkeleriyle ve kahramanlarıyla gurur duyabilirler. Birlikte kalalım ve birbirimize yardım edelim. Yok edilenleri geri getirelim. Tüm halkımız için savaşalım. ve bugün Ukrayna'yı temsil edenleri neşelendirelim. Kendimize ve Ukrayna'ya inanın" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!