Rusya SİHA'lara talip oldu! Merak edilen soruya Bakan yanıt verdi! Türkiye Ruslara SİHA satacak mı?

Ukrayna tarafından kullanılan Türk SİHA'ları Rusları zor durumda bırakıyor. Her türlü önleme rağmen SİHA’lara karşı çaresiz kalan Rusya’nın Türk yapımı yerli ve milli SİHA’ları satın almak istediği öne sürüldü.

Dünya 29.07.2022, 21:19 29.07.2022, 21:41
Abone ol
Rusya SİHA'lara talip oldu! Merak edilen soruya Bakan yanıt verdi! Türkiye Ruslara SİHA satacak mı?

İddiaya göre Rusya Türk SİHA’ları incelemeye aldı ve yakın bir zamanda yetkililerle masaya oturmak niyetinde. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir ise Rusya'ya SİHA satılıp satılmayacağıyla ilgili açıklamada bulundu.

BAKAN DEMİR AÇIK KAPI BIRAKTI

Geçtiğimiz günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’nın SİHA üretimi konusunda Baykar ile birlikte çalışmak istediğini ifade etmişti.

Bakan Demir, "Olabilir bir şey diyemem. Bizim gündemimize gelmiş, işlemeye başlamış bir şey yok. Süreç, Türkiye Cumhuriyeti’nin politikaları çerçevesinde şekillenir. Biz meselenin teknik yönüyle ilgili çalışmaları yaparız” dedi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "İnsansız Hava Araçları bir yolculuk. Her modelde yeni değişiklikler olacak. Yeni silah entegrasyonları olacak, SİHA’lar ve İHA’larla ilgili yolculuğumuz sürekli devam edecek. Çıkan modellerde sahadaki kullanımına göre değişiklik olacak şeyler göreceksiniz. Havada daha uzun süre kalma, daha hareketli olma, farklı silah sistemleri olabilir. Havadan yere, havadan denize, denizaltından havaya fırlatacağınız şeyler gelecek. Bunlar teker teker olacak şeyler. Türkiye’nin bir tehdit senaryosu var. Bunlara hazırlıklı olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!