banner2

Rusya Savunma Bakanı kritik gelişmeyi duyurdu: Seferberlik sona erdi

Rusya'daki askeri kısmi seferberliğin sona erdiği bildirildi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu yaptığı açıklama ile orduya katılan sivil sayısını kaydetti. Şoygu, "Orduya çağrılanların 218 bini poligonlarda eğitim görüyor, 82 bini eğitim aldıktan sonra operasyonun devam ettiği bölgeye gönderildi." dedi..

Dünya 28.10.2022, 20:10 28.10.2022, 20:16
Abone ol
Rusya Savunma Bakanı kritik gelişmeyi duyurdu: Seferberlik sona erdi

Şoygu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e ülkedeki askeri kısmi seferberlik konusunda bilgi verdi.

ORDUYA KATILANLARIN YAŞ ORTALAMASI 35. 

Seferberliğin 21 Eylül'de ilan edildiğini anımsatan Şoygu, "Seferberlik kapsamında, orduya bin 300'den fazla çeşitli düzeylerdeki yürütme organ temsilcisi, 27 bini aşkın iş insanı çağrıldı. 13 bin vatandaş orduya gönüllü olarak katıldı. Orduya katılanların yaş ortalaması 35." ifadelerini kullandı.

SEFERBERLİĞİN SONA ERDİĞİ DUYURULDU 

Orduya toplam 300 bin vatandaşın çağrıldığını aktaran Şoygu, "Orduya çağrılanların 218 bini poligonlarda eğitim görüyor, 82 bini eğitim aldıktan sonra operasyonun devam ettiği bölgeye gönderildi. Bunların 41 bini ise birlikler içinde faaliyet gösteriyor. Seferberlik etkinlikleri sona erdi." diye konuştu.

Şoygu, şöyle konuştu:

"İlk aşamada, askerler için gerekli malzemelerin temini ile ilgili sorunlar yaşandı. Bu sorunlar çözüldü. Birliklere katılanlara, sözleşmeli asker normlarına göre gerekli ödenek, üniforma, teçhizat ve yiyecek sağlandı."

ASKERLİK KAYIT SİSTEMLERİNİN YENİLENMESİ GEREKİYOR 

Rusya Devlet Başkanı Putin de ülkede ilan edilen seferberliğin gerekli olduğunu belirterek, "Süreçle ilgili sonuçlar çıkarılmalıdır. Askerlik şubelerindeki kayıt sisteminin yenilenmesi gerekiyor." dedi.

Rusya Silahlı Kuvvetleri için gerekli tüm unsurların inşası alanında ayarlamaların yapılması gerektiğini vurgulayan Putin, Şoygu'ya bu yönde gerekli adımların atılması talimatını verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!