banner2

Rusya nükleer tehdidini harekete geçirdi! Nükleer başlıklar Ukrayna'ya sevk ediliyor

Rusya'nın Batı'ya karşı yaptığı ardı ardına nükleer tehditleri sonrası Ukrayna'ya birden fazla nükleer başlık sevk ettiği görüntülendi. Yayılan görüntüler sonrası Putin'in nükleer tehdidinin 'blöf değil' açıklaması akıllara geldi.

Dünya 04.10.2022, 10:40 04.10.2022, 11:46
Abone ol

Rusya, Batı'ya karşı yaptığı nükleer tehdidini hayata geçirecek gibi duruyor. Gece saatlerinde Ukrayna sınırına doğru nükleer füze takviyesi yapıldı. 

NÜKLEER FÜZELER UKRAYNA'YA NAKLEDİLİYOR 

Ukrayna cephesine nükleer ekipman taşıyan devasa bir Rus konvoyu, Vladimir Putin'in ülkesinin yıkıcı ateş gücünü test edebileceğine dair korkuları ateşledi.

Konvoyun zırhlı personel taşıyıcıları ve diğer teçhizatı taşıdığı görüldü ve savunma bakanlığının 12. ana müdürlüğüne bağlı olduğu düşünülüyor. 

BATI ÜLKELERİNE KORKUTUCU BİR SİNYAL

Savunma analisti Konrad Muzyka, 12. ana müdürlüğün Rusya'nın nükleer mühimmatından, depolanmasından, bakımından ve birimlere verilmesinden sorumlu olduğunu belirtti.

Muzyka, taretli zırhlı araçların nükleer birlik için "yalnızca koruma olarak" kullanılacağını ve görüntülerin yayınlanmasının muhtemelen "Batı'ya Rusya'nın blöf yapmadığını gösteren bir sinyal" olduğunu söyledi.

POSEİDON NÜKLEER TORPİDOSU TEST EDİLECEK 

Korkutan görüntüler, Rusya'nın "kıyamet silahı" olarak adlandırılan Poseidon adlı nükleer torpido drone'unu test edeceği yönündeki haberler arasında geldi.

London Times'a göre, NATO üyeleri ve müttefikleri, Putin'in Poseidon'u hafta sonu fırlatma niyeti konusunda uyardı.

NÜKLEER TEHDİDİ BİR BLÖF DEĞİL 

Putin, Eylül ayı sonlarında yaptığı konuşmada, “Ülkemizin de farklı silahları var ve bazıları NATO ülkelerinin sahip olduğu silahlardan daha modern” dedi.

Ayrıca nükleer tehdidinin bir blöf olmadığını belirten Putin, "Ülkemizin toprak bütünlüğünü ve halkımızı savunmak için bir tehdit olması durumunda, elimizdeki tüm silah sistemlerini kesinlikle kullanacağız. Bu bir blöf değil." sözlerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!