Rusya korkusundan Türkiye'ye yanaştılar! Almanya terör örgütü PKK üyesini tutukladı

Türkiye'yi yıkmak için bölücü terör örgütü PKK'yı besleyen Avrupa, Rusya'nın işgal tehdidine karşı Türkiye'ye jest yapmaya devam ediyor. Avrupa'nın dinamosu Almanya, bölücü terör örgütü PKK üyesi olduğu öne sürülen şüpheliyi tutukladığını açıkladı.

Dünya 02.05.2022, 20:07 02.05.2022, 22:06
Abone ol
Rusya korkusundan Türkiye'ye yanaştılar! Almanya terör örgütü PKK üyesini tutukladı

Yorgun Avrupa'nın sömürge düzeni yıkılıyor. Rusya'nın Ukrayna üzerindeki 2 ayı aşkın süren işgali girişimi, AB'nin önde gelen devleti Almanya'nın güvenlik stratejisini değiştirmesine neden oldu. Bölücü terör örgütü PKK'ya her türlü ağır silahı Almanya, eli kanlı örgüte karşı tavır değişikliğine mi gidiyor?

ALMAN FEDERALLERİ DUYURDU

Federal Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 28 Nisan’da hakkında tutuklama emri çıkarılan Türk vatandaşı Özgür A’nın 29 Nisan’da Bremen kentinde yakalandığı ve evinin arandığı belirtildi.

Açıklamada, zanlının terör örgütü PKK üyesi olmakla suçlandığı aktarıldı.

İDDİALARA GÖRE 4 YILDIR PKK'YA ÜYE

Özgür A’nın Mayıs 2018’den beri PKK kadrosunda bulunduğu aktarılan açıklamada, zanlının çeşitli dönemlerde Hamburg, Berlin, Saarland/Rheinland-Pfalz’da sözde bölge sorumlusu olduğu ifade edildi.

Açıklamada, bu kişinin ağırlıklı olarak örgüt için "bağış paralarının" toplanmasını takip ettiği, özellikle Berlin’de bizzat potansiyel bağışçıların ödeme yapmalarını sağladığı kaydedildi.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN PERSONEL VE KARA PROPAGANDASINDAN SORUMLU

Zanlının aynı zamanda örgütte organizasyon, personel ve propaganda işlerinin koordinasyonundan sorumlu olduğu, bölge sorumlusu olarak da kendisine bağlı olanlara talimat verdiği ve gelişmeler hakkında onlardan bilgi aldığı belirtilen açıklamada, Özgür A’nın örgütün sözde Avrupa sorumlularına da rapor verdiğinin altı çizildi.

Açıklamada, Özgür A’nın 30 Nisan’da hakim karşısına çıkarılarak tutuklandığı bilgisi paylaşıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!