Yandex Metrica

Sitede Ara

Rusya ile Ukrayna arasında yeni esir takası: İki taraftan 100 asker serbest bırakıldı

Rusya ile Ukrayna arasında yeni esir takası: İki taraftan 100 asker serbest bırakıldı

Rusya ile Ukrayna arasında yeni bir esir takası gerçekleştirildi. Takasta 100 Rus ve 100 Ukraynalı asker serbest bırakıldı.

Dünya

09.02.2024, 12:33

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna ile yeni bir esir değişimi yapıldığını bildirdi. Kiev yönetiminin kontrolündeki topraklardan 100 Rus askerin serbest bırakıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bunun karşılığında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin 100 askeri teslim edildi. Rus askerleri, Bakanlığa bağlı sağlık merkezlerinde tedavi görmeleri için uçaklarla Moskova'ya ulaştırılacak. Serbest bırakılan askerlere tıbbi ve psikolojik destek sağlanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Rus askerlerin serbest bırakılması sürecinde insani arabuluculuk rolü üstlendi."

Bozkurttan sonra şimdi de ters kırmızı üçgen: Berlin'deki mandacılar bunu da yaptı Bozkurttan sonra şimdi de ters kırmızı üçgen: Berlin'deki mandacılar bunu... Haberi Görüntüle

SON OLARAK 31 OCAK'TA YAPILMIŞTI

Esir takasına ilişkin Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Zelenski, "100 askerimiz evine döndü. Bugüne kadar 3 bin 135 Ukraynalı, Rus esaretinden kurtarıldı." ifadesini kullandı. İki ülke arasındaki son esir değişimi 31 Ocak'ta gerçekleştirilmiş ve iki taraftan 195 asker serbest bırakılmıştı.

Giza Piramitleri'nin içinde keşfedildi! Firavun'un mezarında bulunan 3 gizemli nesnenin sırrı çözülemedi! Giza Piramitleri'nin içinde keşfedildi! Firavun'un mezarında bulunan 3 gizemli nesnenin... Haberi Görüntüle

UKRAYNALI ESİRLERİ TAŞIYAN RUS UÇAĞI DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Rusya, geçtiğimiz ay 65 Ukraynalı savaş esiri, altı mürettebat ve onlara eşlik eden üç kişiyi taşıyan bir Rus askeri nakliye uçağının düştüğünü duyurmuştu. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın ateş açarak düşürdüğünü belirttiği uçaktan kurtulan olmadığını bildirirken yapılan açıklamada "Ukrayna yönetimi, yerleşik uygulama uyarınca Ukraynalı askerlerin bugün askeri nakliye uçaklarıyla Belgorod havaalanına götürülerek takas edileceğinin farkındaydı." demişti.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading