banner2

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Batı'ya uyarı: Nükleer savaş ihtimalini hafife almayın!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan Batılı ülkelere önemli bir uyarı geldi. Batı'nın Ukrayna'ya silah tedarikinin çatışmayı uzattığını belirten Lavrov, nükleer savaş ihtimalinin hafife alınmaması gerektiğini söyledi.

Dünya 26.04.2022, 10:42 26.04.2022, 12:27
Abone ol
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Batı'ya uyarı: Nükleer savaş ihtimalini hafife almayın!

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırıları devam ederken Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan Batılı ülkelere uyarı geldi. 

'NÜKLEER SAVAŞ İHTİMALİNİ HAFİFE ALMAYIN'

Lavrov, nükleer savaşın ortaya çıkması ihtimalinin hafife alınmaması konusunda uyarıda bulundu. Lavrov, NATO "özünde" Kiev'e silah sağlayarak Rusya ile bir vekalet savaşına girmiş oluyor." dedi.

'NÜKLEER SAVAŞI ÖNLEMEYE ÇALIŞIYORUZ'

Ukrayna'daki son gelişmelere ilişkin kapsamlı röportajında önemli açıklamalarda bulundu.
Lavrov'a 3. Dünya Savaşı ihtimali sorulduğunda, "Rusya ilkeyi korumak için çok şey yapıyor, ne pahasına olursa olsun nükleer savaşı önlemeye çalışıyoruz." yanıtını verdi.

"Bu, her şeyi temel aldığımız kilit konumumuzdur. Şimdi riskler önemli. Bu riskleri yapay olarak yükseltmek istemem. Başkaları bunu isterdi. Tehlike ciddi, gerçek. Ve biz bunu hafife almamalıyız." dedi. Moskova'nın Ukrayna'ya yönelik "askeri operasyonunu" savunan Lavrov, Washington'ı diyalog eksikliğinden dolayı suçladı.

MOSKOVA'NIN İŞGAL GEREKÇESİ

Lavrov, "ABD pratikte tüm temasları durdurdu, sırf Ukrayna'da Rusları savunmak zorunda olduğumuz için" diyerek Moskova'nın işgal gerekçesini yineledi.

Batı'nın Ukrayna'ya Javelin tanksavar füzeleri, zırhlı araçlar gibi gelişmiş silah tedarik ettiğini söyleyen Lavrov, bunların çatışmayı sona erdirmek yerine uzattığını belirtti.

Bu silahlar, özel askeri hareket kapsamında Rusya'nın meşru hedefi olacak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!