Rusya'dan NATO'ya saldırı tehdidi! 'Ukrayna'ya sevkiyat yapan araçlar hedef olacak'

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna'ya silah desteği için sevkiyat yapan NATO araçlarının Rusya'nın meşru hedefi olduğunu bildirdi.

Dünya 04.05.2022, 15:13 04.05.2022, 16:26
Abone ol
Rusya'dan NATO'ya saldırı tehdidi! 'Ukrayna'ya sevkiyat yapan araçlar hedef olacak'

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, bakanlıkta yaptığı toplantıda, Rus ordusunun Donbas'ta kontrol altına aldığı bölgenin genişlediğini belirtti. 

Rus birliklerinin sivilleri korumak için güvenlik önlemi aldığını belirten Şoygu, sivillerin korunmas için çatışma bölgelerinde geçici ateşkes ilan edildiğini ve insani koridorlar açıldığını ifade etti 

Mariupol'de Rus ordusunun kontrolü sağladığını belirten Şoygu, şehirde hayatın normale döndüğünü belirtti. 

UKRAYNA ASKERLERİ SİLAH BIRAKMAYI REDDETTİ

Azovstal'daki fabrikada Ukrayna askerlerinin kuşatma altında olduğunu ifade eden Şoygu, "Milliyetçilere, hayatlarını koruma ve uluslararası hukuk normlarına uygun muamele görme garantisiyle sivilleri serbest bırakmaları ve silahlarını bırakmaları yönünde tekrarlanan teklifler onlar tarafından yok sayıldı. Girişimlerimizi sürdürüyoruz." diye konuştu.

UKRAYNA'YA SİLAH TAŞIYAN NATO ARAÇLARI HEDEF OLACAK 

NATO araçlarının Ukrayna'ya yaptığı silah sevkiyatları hakkında da değerlendirmede bulunan Şoygu, "ABD ve NATO müttefikleri Ukrayna'ya silah sevkiyatına devam ediyor. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçları için ülke topraklarına silah veya malzemeyle gelen Kuzey Atlantik İttifakı'nın herhangi bir nakliye aracı bizim tarafımızdan imha edilmek için meşru bir hedeftir." sözlerine yer verdi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!