banner2

Rusya'dan Avrupa'ya videolu doğalgaz tehdidi! 'Bu kış oldukça zor geçecek'

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş enerji krizini de beraberinde getirdi. Avrupa'nın uyguladığı yaptırımlara karşı Kuzey Akım 1 doğalgaz boru hattının akışını kesen Rusya, 'Bu kış oldukça zor geçecek' başlığı ile tehdit içeren bir video paylaştı.

Dünya 06.09.2022, 10:32 06.09.2022, 10:47
Abone ol

Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamada Rusya'nın Kuzey Akım 1 boru hattı üzerinden Avrupa'ya gönderdiği gazın Moskova yönetimine karşı uygulanan yaptırımlar kalkana dek kesildiği bildirildi. 

'ARZDA YAŞANAN PROBLEMLERİN SEBEBİ YAPTIRIMLAR'

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, 'Gaz arzında yaşanan problemlerin sebebi Almanya ve İngiltere de dahil diğer ülkelerin Rusya'ya uyguladığı yaptırımlar' diye konuştu. 

Yaptırımların, Alman Siemens şirketinin Portovaya gaz istasyonunda sürdürdüğü bakım çalışmalarını zorlaştırdığını da belirten Peskov, "Gaz akışındaki sorunların başka bir nedeni yok" dedi. 

'YAPTIRIMLAR KALKARSA GAZ AKIŞI DEVAM EDER'

Peskov ayrıca, yaptırımların kaldırılması halinde, onarımların kolaylıkla tamamlanabileceğini ve akışın yeniden sağlanabileceğini sözlerine ekledi.

Yaşanan son gelişmeler Avrupa'da korku ikliminin yayılmasına sebep olurken, Batılılar gaz tedariği sağlayabilecek yeni bir ülke aramaya başladı. 

'BU KIŞ OLDUKÇA ZOR GEÇECEK'

Diğer yandan Rusya, doğalgazı kestikten sonra Avrupa'ya yönelik 'Bu kış oldukça zor geçecek' başlıklı bir video paylaştı. 

Paylaşılan 2 dakikalık videoda, gazın kesilmesi ile etkili olacak soğukların Avrupa'yı nasıl donduracağına ilişkin görüntüler paylaşılarak yaptırımların bir an önce kaldırılması tehdidinde bulunuldu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!