banner2

Rusya'dan ABD'ye soğuk duş! Dünyaya duyurdu: ABD'nin yaptığı tesis vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı, İskra fabrikasındaki tesislerin vurulduğunu açıkladı. Rusya, Zaporijya’da ABD yapımı HIMARS çok namlulu roketatar sistemlerine servis hizmeti veren bir tesisi yüksek hassasiyetli silahlarla vurdu.

Dünya 19.09.2022, 21:52
Abone ol
Rusya'dan ABD'ye soğuk duş! Dünyaya duyurdu: ABD'nin yaptığı tesis vuruldu

Rus askeri birliklerinin Ukrayna'da savaştaki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bir gün içinde Rus hava kuvvetlerinin yüksek hassasiyetli silahlarla Donetsk bölgesinde Seversk, Nikolayevka, Zaytsevo, Toretsk yerleşim birimlerindeki Ukrayna birliklerini vurduğunu söyledi.

Konaşenkov, 200'den fazla Ukrayna askerinin ve 11 zırhlı aracın etkisiz hale getirildiğini ileri sürerek, Rus ordusunun Ukrayna’da taarruzlarına devam ettiğini ifade ettti.

RUSYA’DAN KRİTİK AÇIKLAMA: "TESİSİ VURDUK"

Zaporijya’da ABD yapımı HIMARS çok namlulu roketatar sistemlerine servis hizmeti veren bir tesisi yüksek hassasiyetli silahlarla vurduklarını bildirdi.
Rus hava kuvvetlerinin yüksek hassasiyetli silahlarla Zaporijya şehrinde ABD yapımı HIMARS çok namlulu roketatar sistemlerine servis hizmeti veren 'İskra' fabrikasındaki tesisleri vurduğunu söyleyen Konaşenkov, Rus hava savunma füze sistemlerinin de Herson bölgesindeki Aleksandrovka yerleşim biriminde Ukrayna hava kuvvetlerine ait Su-25 savaş uçağını düşürdüğünü dile getirdi.

"15 UKRAYNA ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ"

Herson bölgesinde Belogorka yerleşim birimi yakınlarında toplanan Ukrayna birliklerine Rus hava kuvvetlerinin saldırı düzenlediğini kaydeden Konaşenkov, bu saldırılar sonucunda 15 kadar Ukrayna askerinin öldürüldüğünü ileri sürdü.

Dnipro bölgesinde Perşotravnevoye yerleşim birimi yakınlarındaki Ukrayna birliklerine yapılan yoğun saldırıda 30'dan fazla Ukrayna askerini öldürdüklerini, 502'den fazlasını da yaraladıklarını iddia eden Konaşenkov, Zaporijya bölgesindeki operasyonlarda ise 70'den fazla Ukrayna askerinin etkisiz hale getirildiği bilgisini verdi.

"14 İNSANSIZ HAVA ARACI DÜŞÜRÜLDÜ"

Zaporijya, Herson, Mıkolayiv, Donetsk bölgelerinde farklı noktalarda 14 insansız hava aracı düşürdüklerini bildiren Konaşenkov, "Ukrayna'ya ait bugüne kadar 294 uçak, 155 helikopter, 1995 insansız hava aracı, 375 hava savunma füze sistemi, 5 bin 28 tank ve zırhlı araç, 839 çok namlulu roketatar, 3 bin 401 obüs ve havan topu, 5 bin 692 özel askeri araç imha edildi." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!