banner2

Rusya'dan ABD'ye dikkat çeken 'misyon' çıkışı: Azerbaycan'ın onayı şart

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Karabağ’a misyon gönderme niyetine ilişkin somut bir gelişme görmediklerini belirterek, “Herhangi bir misyon ancak Azerbaycan tarafının rızasıyla var olabilir." dedi.

Dünya 26.09.2023, 16:46 26.09.2023, 17:25
Abone ol

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zaferin yankıları devam ediyor. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Karabağ’a misyon gönderme niyetine ilişkin konuştu.

Peskov, başkent Moskova’da, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller’ın “Karabağ’da uluslararası misyon olmalı, bu konuda müttefiklerimizle çalışıyoruz.” sözlerini gazetecilere değerlendirdi.

''AZERBAYCAN'IN ONAYI GEREKİYOR''

Karabağ’da olası bir misyon görevlendirilmesi için Azerbaycan’ın onayının gerektiğine dikkat çeken Peskov, şunları kaydetti;

''Bu konuda henüz somut bir durum göremiyoruz. Herhangi bir misyon ancak Azerbaycan tarafının rızasıyla var olabilir."

''RUSYA İLE ABD KIYASLANAMAZ''

Peskov, Rusya’nın Karabağ sürecinde ABD’nin aksine somut bir şekilde yer aldığını belirterek, “Rusya’nın Karabağ süreciyle etkileşim düzeyini ve buna katılımımızı, ABD’ninkiyle karşılaştırmak mümkün değil. Aynı şey Karabağ sürecine ilişkin sözlü değil fiili katılımımızla ilgili de söylenebilir, karşılaştırılamaz.” şeklinde konuştu.

Sözcü Dmitriy Peskov, Rus Barış Gücü’nün bölgede önemli rol oynadığını ve bunun devam edeceğini de söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!