banner2

Rusya'da savaş karşıtı gösterilerde tepki çeken görüntü! 2 anne ve 5 çocuk gözaltına alındı

Rusya'da savaşın durdurulması için yüzlerce kişi sokaklara çıktı. Başkent Moskova'daki Ukrayna Büyükelçiliği'ne giden 2 anne ve 5 çocuk ise Rus polisler tarafından gözaltına alındı.

Dünya 02.03.2022, 09:35 02.03.2022, 10:02
Abone ol
Rusya'da savaş karşıtı gösterilerde tepki çeken görüntü! 2 anne ve 5 çocuk gözaltına alındı

Rusya'da, Ukrayna ile savaşın durdurulması ve barışın sağlanmasını isteyen yüzlerce kişi sokaklara çıktı. St.Petersburg kentinde, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına karşı düzenlenen izinsiz protesto gösterisine çok sayıda kişi katıldı. Gösterilerin izinsiz olduğu uyarısında bulunan polis, gruptakilere sert müdahalede bulunurken vicdanları sızlatan görüntüler yer aldı. Ukrayna Büyükelçiliği'ne giden 2 anne ve 5 çocuk ise Rus polisler tarafından gözaltına alındı. Bu görüntüler dünyada büyük tepkilere yol açtı.

İKİ ANNE VE 5 ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

Moskova'da Ekaterina Zavizion ve Olga Alter isimli 2 anne, Sonya, David, Matvey, Liza ve Gosha isimli çocuklarını da alarak Ukrayna Büyükelçilik binası önüne gitmek istedi. En küçüğü 7, en büyüğü 11 yaşında olan çocuklar "Savaşa hayır" yazılı pankartlar taşıyarak, Büyükelçilik binası önüne çiçek bıraktı. Bu sırada çevrede güvenlik önlemleri alan Rus polis ekipleri, 2 anne ve 5 çocuğu gözaltına alarak ekip araçlarına bindirdi.

SERBEST BIRAKILDILAR

Karakola götürülen iki anne ve 5 çocuk, sorgularının ardından serbest bırakıldı. Olay Rusya'da büyük tepki toplarken, Rusya İçişleri Bakanlığı'ndan ise henüz olaya ilişkin bir açıklama gelmedi.

SAVAŞ KARŞITI SLOGAN ATTILAR

Başkent Moskova ve St.Petersburg kentinde, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına karşı düzenlenen izinsiz protesto gösterilerine yüzlerce kişi katıldı. St.Petersburg'daki Nevskiy Caddesi'nde toplanan kalabalık, savaş karşıtı pankartlar açtı ve slogan attı.

BARIŞ ÇAĞRISI YAPTILAR

Moskova'da da sokaklara dökülen göstericiler, Rus yönetimine savaşı durdurması ve barışı sağlaması çağrısında bulundu. 

260'TAN FAZLA GÖZALTI

Gösterilerin izinsiz olduğu uyarısında bulunan polis, gruptakilere sert müdahalede bulundu. Gösterilerde 260'tan fazla kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Rusya’nın Ukrayna’ya 24 Şubat’ta saldırmasından bu yana ülke genelinde gösteriler devam ediyor.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!