banner2

Rusya'da büyük panik: Biletler bitti, hava yolu sistemi çöktü

Rusya’da iç kriz çıkmak üzere. Ekonomik yaptırımlarla boğuşan Rusya’da Seferberlik ilan edilecek iddiası halkta paniğe neden olurken Rusların ülkeden kaçmak için çeşitli yollara başvurduğu öğrenildi. Ukrayna -Rusya savaşıyla dünyanın gözü Moskova’dan gelecek haberlere odaklanırken seferberlik olacağı iddiası Rusları panikletti.

Dünya 20.09.2022, 22:07 21.09.2022, 00:43
Abone ol
Rusya'da büyük panik: Biletler bitti, hava yolu sistemi çöktü

Ukryna-Rusya savaşıyla dünyada savaş çanları çalarken Rusya’nın yeni hamlesi iç krize neden oldu. Moskova’nın seferberlik ilan edeceği iddiası sonrası Ruslar ülkeden kaçmak için harekete geçti. Ülkede hava yolu sistemi çökerken biletlere de erişim sağlanamıyor.

Rusya'da tansiyon yükseldi. Ukrayna'yı işgal girişiminin 7. ayında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yine gündemin 1 numarası haline geldi. Rusya'da tartışılan seferberlik kararı birçok Rus vatandaşı panikletti. Bu iddiaların ardından Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'dan geçen yasa tasarısı ise tartışmaları daha da alevlendirdi.

ÜLKEDE BİLET BULUNAMIYOR

Rusya'da Putin'in seferberlik konuşmasını bekleyen çok sayıda vatandaş askerlikten kaçmak için Rusya'dan çıkış yolu aramaya başladı. Yaşanan yoğunluğun ardından bilet alımları ve hava yolu sistemleri kilitlendi.

RUSYA’DAN NASIL ÇIKILIR?

Seferberlikten kaçmak isteyen Rusların paniği internet aramalarına da yansımış durumda. Şu anda Rusya Google'da en çok arama listesinin başında, "Rusya'dan nasıl çıkılır" yer alıyor.

RUSYA KAÇANLARA KARŞI CEZAİ YAPTIRIMI YAPTIRDI

Rusya'da askeri seferberlik görevinden kaçanlar için hapis cezasının artırılmasına yönelik yasa tasarısı, Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'dan geçti.

Duma'da kabul edilen yasa tasarısıyla Rusya'daki askeri ceza kanununda çeşitli değişiklikler yapıldı.

Tasarıya göre, düşman ordusuna gönüllü teslim olan askerlere 10 yıl, savaş zamanı yağma yapanlara 15 yıl hapis cezası verilebilecek. Seferberlik zamanında askeri görevden kaçmanın hapis cezası da 5 yıldan 10 yıla çıkarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!