banner2

Rus uçakları tahliyeler için Kabil'de

Afganistan'ın başkenti Kabil'de Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nda tahliye hareketliliği devam ederken, bugün de Rus uçakları sivil havacılık bölümüne indi.

Dünya 25.08.2021, 12:00
Abone ol
Rus uçakları tahliyeler için Kabil'de

ABD ve Taliban tarafından belirlenen Afganistan'dan tahliyeler için son tarih olan 31 Ağustos'a az bir süre kala uluslararası havalimanındaki çalışmalar da devam ediyor. Kabil'de kontrolün Taliban'ın eline geçmesinin ardından Afganistan'ı terk etmek isteyen yabancı görevliler ve Afganlar, pasaport işlemlerinin tamamlanmasıyla uçaklarla tahliye ediliyor.

KABİL'E 4 GELEN 4 RUS UÇAĞI

Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın sivil havacılık bölümüne bu sabah saatlerinde Rusya Hava Kuvvetlerine ait İlyuşin İl-76 MD tipi 3 stratejik nakliye uçağı ve bir İlyuşin İl-62 yolcu uçağı indi. 4 uçakla birlikte tahliye işlemleri için Rus görevlilerin de Kabil'e geldiği görüldü.


 

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla bugün 500 Rus, Ukrayna, Belarus, Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan vatandaşının 4 uçakla Afganistan'dan tahliye edileceğini açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!