banner2

Rus cephelerindeki vahşet ortaya çıktı! Wagner savaştan kaçanlara bakın ne yapmış

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde cephede yaptıkları vahşetlerle gündeme gelen paralı asker grubu Wagner'in teslim olan veya savaştan kaçan askerlere verdiği insanlık dışı cezalar ortaya çıktı.

Dünya 25.01.2023, 15:25 25.01.2023, 16:39
Abone ol
Rus cephelerindeki vahşet ortaya çıktı! Wagner savaştan kaçanlara bakın ne yapmış

Yaklaşık bir yıldır devam eden Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş, Ukrayna lehine devam ederken, Rus askerlerinin yaşanan kayıplar sebebiyle cepheden kaçarak kurtulmaya çalıştığı dünya kamuoyu tarafından bilinen bir gerçekti. 

Rusya, Ukrayna'ya verilen birçok desteğin sonucu olarak cephede büyük kayıplar yaşamaya başlarken Rus askerleri, Ukrayna'nın hedefi olmamak için ya teslim olma yoluna gitti ya da öldürüldü. 

WAGNER BİRİMİ RUS ASKERLERİNE EZİYET EDİYOR 

Öldürülenlerin cesetlerini ortada bırakan Rusya teslim olan askerleri geri aldığında ise insanlık dışı muamelerle eziyet etti. 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Rusya'nın cephedeki en büyük kozlarından olan Wagner grubunun vahşeti dünya gündemine bomba gibi düştü. Putin'in özel olarak finanse ettiği birimin teslim olan askerlerine yaptığı canilik ortaya çıktı.

SAHADA PSİKOLOJİLER BOZULDU 

İşgalin beklenildiği gibi gitmemesi ve Rus tarafında ölü sayısının her geçen gün artması Wagner askerlerini de psikolojik olarak etkiledi. Bir süredir savaştan kaçan ve Ukrayna ordusuna teslim olan askerlerle ilgili korkunç bir detay açığa çıktı.

YARALANAN ASKERLERİN KURTARILMASI YASAKLANDI 

Söz konusu olayda Wagner grubundan teslim olanların yakalandığı takdirde öldürülmeden hadım edildiği belirtildi. Vahşetin detayları bununla da sınırlı değil. Wagner grubu askerleri, son gelen bir emre göre yaralı askerlerini düştükleri yerde bırakıp kaçıyor. Kurtarmaya çalışanlara ise ağır cezalar veriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!