banner2

Ruhani: ABD ile meseleyi çözdük

Viyana'da devam eden toplantılarda bulunan İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ABD ile aralarındaki temel meselenin çözüldüğünü söyledi ve 18 Haziran'daki seçimi değerlendirdi

Dünya 02.06.2021, 17:13
Abone ol
Ruhani: ABD ile meseleyi çözdük

ABD İLE TEMEL MESELELER ÇÖZÜLDÜ

Avusturya'nın başkenti Viyana'da devam eden toplantılarda konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani "ABD ile temel meselenin çözüldüğünü" kaydetti.Başkent Tahran'da gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yapan Ruhani, Viyana'da devam eden nükleer müzakerelere dair de değerlendirmelerde bulundu.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın onlarca kez müzakere talebinde bulunduğunu ve bu amaçla Japonya Başbakanı'nı gönderdiğini belirten Ruhani, "ABD'nin tarihte İran'a karşı bu kadar yenildiğini hatırlamıyorum. Viyana'daki müzakereler iyi ilerliyorsa bu sabrettiğimiz içindir. ABD ile temel meselenin çözüldüğünü görüyoruz. Trump, onlarca kez müzakere talebinde bulundu." dedi.

DEVRİMİN EN ÖNEMLİ KAZANIMI SANDIKTIR

Bu ayın ortalarında İran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda da düşüncelerini ifade eden Ruhani, sandık için devrimin en önemli kazanımlarından biri tanımlaması yaparken şöyle konuştu:
"Seçimler ve sandıklar, en önemli meselemizdir. Bazıları referandum kelimesinden hoşlanmıyor ancak rejimimiz referandum ile başladı. İran İslam Cumhuriyeti rejimi referandum ile onaylandı." 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!