banner2

Real Madrid'i yıkıp Ukrayna ordusuna katılmıştı: Ölmekten asla korkmuyorum

Geçtiğimiz Eylül ayında FC Sheriff’i Real Madrid karşısında meşhur zafere taşıyan Ukraynalı teknik adam Yuri Vernydub, ülkesinin ordusuna katıldı. Yuri Vernydub, 'İyi mi tabanca kullanacağımı biliyorum ve ölmekten asla korkmuyorum.' dedi.

Dünya 05.03.2022, 11:22 05.03.2022, 11:55
Abone ol
Real Madrid'i yıkıp Ukrayna ordusuna katılmıştı: Ölmekten asla korkmuyorum

Rusya-Ukrayna savaşı 10.gününde. Bölgede çatışmalar devam ederken Rusya Savunma Bakanlığı, sivillerin çıkması amacıyla geçici ateşkes uygulayacaklarını duyurdu.

REAL MADRİD'İ YIKTI ORDUYA KATILDI

Geçtiğimiz Eylül ayında FC Sheriff’i Real Madrid karşısında meşhur zafere taşıyan Ukraynalı teknik adam Yuri Vernydub, Ukrayna’ya dönerek ülkesini savunmak için orduya katıldı.

'ÖLMEKTEN ASLA KORKMUYORUM'

Ukrayna ordusuna katılıp Rus güçlerine karşı direnen Yuri Vernydub, dikkat çeken kararıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; ''İşgal başlayınca oğlum aradı ve akrabalarım beni durdurmak istemesine karşın derhal Ukrayna’ya (11 saatte) döndüm. Çocuklarım ve torunlarım Moldova’ya dönebilir. Sadece ben ve eşim, burada kalmaya devam edeceğiz. 120 km. uzaklıkta şiddetli çatışmalar var. İyi mi tabanca kullanacağımı biliyorum ve ölmekten asla korkmuyorum.''

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalan Moldova ekibi Sheriff’in başlangıcında Real Madrid’i deplasmanda 2-1’lik skorla deviren Ukraynalı hoca Yuri Vernydub, Ukrayna-Rusya savaşı sonrası ülkesine dönmüş ve orduya katılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!