Yandex Metrica

Sitede Ara

Putin'den gözdağı gibi açıklama: NATO Avrupa'yı koruyamaz!

Putin'den gözdağı gibi açıklama: NATO Avrupa'yı koruyamaz!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile nükleer bir çatışma yaşanması durumunda Avrupa'nın algılanan savunmasızlığı konusunda uyardı. Telegraph'a göre, bu hafta St.Petersburg Ekonomik Forumu'nda konuşan NATO'nun Rusya ile savaşta Avrupa'yı koruyamayacağını söyledi.

Dünya

09.06.2024, 16:52

Avrupa'ya gözdağı veren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Avrupa'nın gelişmiş bir erken uyarı sistemi yok. Bu anlamda az çok savunmasızlar” dedi 

Ayrıca Putin St.Petersburg Ekonomik Forumu'ndaki sahnede Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce ve Zimbabve Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa'nın yanında oturdu.

Pakistan'da İmran Han kararı: Mahkeme suçsuz olduğuna hükmetti Pakistan'da İmran Han kararı: Mahkeme suçsuz olduğuna hükmetti Haberi Görüntüle

NATO AVRUPA'YI KORUYAMAZ

Geçmişte Rusya'nın nükleer silah deposuyla övünen Putin, NATO müttefiklerinin Normandiya'ya çıkarmalarının 80. yıl dönümüne denk gelen forumda söylemini daha da artırdı. Rapora göre, Cuma günü iş odaklı forumun sonunda yaptığı dört saatlik konuşma ve soru-cevap oturumunda Putin, "nükleer silah" kullanımının ancak aşağıdaki gibi istisnai durumlarda mümkün olabileceğini söyledi: Ülkenin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik tehditler.

Putin ayrıca Avrupa'ya saldırabilmek için Rusya'nın müttefiklerini uzun menzilli füzelerle donatmaya hazır olduğunu da açıkça belirtti. Bu tehdit ve nükleer savaş başlığıyla donatılabilen füzelerin testleri Batı'da huzursuzluk yarattı.

Putin iki kızı Maria Vorontsova ve Katerina Tikhonova'yı vurgulamak için de kullandı. Her ikisi de ilk kez iş forumunda yer aldı. Ancak Telegraph'a göre bu, siyasi bir halef için hazırlık olarak yorumlanmadı; daha ziyade Kremlin'in içindekilerin çocuklarını destekleme modeline uyuyordu.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading