banner2

Putin Ukrayna'da gövde gösterisi yaptı! İşgal ettiği topraklarda arabayla gezdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, işgal altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol'a ziyaret gerçekleştirdi. Putin, dün gittiği Kırım'da olduğu gibi Donbass sokaklarında da araç kullanıp devlet binalarını gezdi.

Dünya 19.03.2023, 10:49 19.03.2023, 13:59
Abone ol
Putin Ukrayna'da gövde gösterisi yaptı! İşgal ettiği topraklarda arabayla gezdi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım'a bağlı Sivastopol bölgesinin ardından Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol'e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

İŞGAL ETTİĞİ TOPRAKLARA GELDİ 

Geçtiğimiz sene şubat ayında başlayan savaştan bu yana Rus işgali altındaki bölgeleri ilk kez ziyaret eden Putin'in, helikopterle Mariupol'e geldiği ifade edildi.

Putin, cephe hattına en yakın olduğu yer olan Mariupol'de araçla gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

ARABAYLA GEZDİ 

Putin'in Rus ordusu tarafından inşa edilen yeni bir yerleşim bölgesi olan Nevsky semtinde bir aileyi evlerinde ziyaret ettiği belirtilerek, "Devlet Başkanı yat kulübü, tiyatro binası ve kentin unutulmaz yerlerinin bulunduğu Mariupol sahil şeridini de inceledi" denildi.

Rusya, geçtiğimiz sene mayıs ayında şiddetli çatışmaların ardında Mariupol’ü ele geçirmiş, Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı ve Avrupa (AGİT) Rusya'nın Mariupol'deki bir doğum hastanesini bombalamasını savaş suçu olarak nitelendirmişti.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!