banner2

Putin kötü haberi dünyaya duyurdu: Uluslararası ticaret krizde

Uluslararası ticaret krizde olduğuna dikkat çeken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya, ''Uluslararası ticaret krizde. Rusya, ithalat ve ihracatını yeni pazarlara yönlendirmek için geniş çaplı tedbirler uyguluyor.'' şeklinde konuştu.

Dünya 28.11.2022, 14:36 28.11.2022, 15:20
Abone ol
Putin kötü haberi dünyaya duyurdu: Uluslararası ticaret krizde

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova'da resmi temaslarda bulunan Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile Rusya'nın Orenburg şehrinde gerçekleştirilen Rusya-Kazakistan bölgesel forumuna çevrim içi olarak katıldı.

Kazakistan ekonomisine en çok yatırım yapan ülkelerden birinin Rusya olduğuna dikkat çeken Putin, “Kazakistan’daki yatırımlarımız yaklaşık 17 milyar dolara ulaştı. Ülke ekonomisindeki tüm kilit alanlarda 30’dan fazla ortak yatırım projemiz gerçekleştiriliyor.” ifadelerini kullandı.

''ULUSLARARASI TİCARET KRİZDE''

Kazakistan ile ortak nakliyat ve lojistik altyapısı geliştirmeye yönelik adımları ele aldıklarını belirten Vladimir Putin, ''Ayrıca ticareti ve yatırımları etkileyen kısıtlamaların kaldırılmasına ilgi gösteriyoruz. Bu özellikle günümüzde önemli. Uluslararası ticaret krizde. Rusya, ithalat ve ihracatını yeni pazarlara yönlendirmek için geniş çaplı tedbirler uyguluyor.'' şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!