banner2

Putin'in topallayarak yürüdüğü anlar dünya gündeminde: Doktorları 3 yıl ömür biçti

İngiliz medyası, Rusya Devle Başkanı Putin'in uçaktan inerken topallayarak yürüdüğünü iddia etti. Putin'in uçaktan indikten sonra yürüdüğü görüntüler sosyal medyada viral oldu.

Dünya 20.07.2022, 11:55 20.07.2022, 12:51
Abone ol

24 Şubat 2022 günü başlayan Rusya-Ukrayna savaşı sonra Putin, ikinci yurtdışı ziyaretini gerçekleştirdi. İran'ın başkenti Tahran'a gelen Putin burada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Reisi ile bir araya geldi. İngiliz basını, Putin'in merdivenlerden inerken zorlandığını, yürürken ise topalladığını iddia etti. Görüntüler, Putin'in sağlık durumunun yeniden tartışılmasına neden oldu.

''PUTİN İNERKEN ZORLANDI TOPALLADI''

İngiliz Metro gazetesi 'Vladimir Putin, İran'a indikten sonra kırmızı halıda topallıyor' başlıklı haberinde Rus liderin uçağın merdivenlerinden inerken zorlandığı ve 'fark edilebilir' bir şekilde topalladığı iddiasına yer verildi. 

''ÖLÜMCÜL KANSER''

Paylaşılan videolarda, dengesiz görünen 69 yaşındaki liderin sağ kolunun sertçe yanında asılı halde olduğu görülürken yapılan haberde şu ifadelere yer verildi; ''Putin ayakları üzerinde kararsız görünüyor ve bu görüntüler Rus liderin Parkinson veya ölümcül kanser olduğu söylentilerinin daha yüksek sesle dile getirilmesine neden olabilir.''

İngiliz gazete Mirror ise Rus lider Putin'in topalladığını ve bir süredir sağ kolunu hareket ettirmediğini iddia etti.

DOKTORLARI 3 YIL ÖMÜR BİÇTİ

Doktorlarının en fazla 3 yıl ömür biçtiği Putin'in hastalığı nedeniyle görme yetisinde de ciddi gerileme meydana gelmiş durumda. Rus ajan daha önce gazeteye yaptığı açıklamada şu ifadelere yer vermişti; ''Televizyona çıktığında ne söyleyeceğini okumak için her şeyin büyük harflerle yazılmış olduğu kağıt parçalarına ihtiyaç duyuyor. Bu kağıtlara yazılan harfler o kadar büyük ki her sayfada sadece birkaç cümle var. Gözlerindeki durum ciddi şekilde kötüleşiyor.''

GÖREVİNİ PATRUSHEV'E DEVREDECEK

New York Post'ta yer alan habere göre, Putin'in yakın zamanda Rusya Güvenlik Konseyi'nin yakın yardımcısı ve sekreteri Nikolai Patrushev ile iki saatlik bir “yüz yüze” görüşme yaptığını yazdı. Putin'in Federal Güvenlik Servisi'nin (FSB) eski bir şefi olan Patrushev'e, birkaç gün sürecek bir devir tesliminde kendisine görev vereceği öğrenildi. 

PARKİNSON VEYA KANSER OLABİLİR

69 yaşındaki Putin'i titrek, kıpır kıpır ve şişmiş gibi gösteren son videolar ve fotoğrafları yorumlayan uzmanlar, onun Parkinson veya kanser dahil olmak üzere çeşitli hastalıklardan birinden muzdarip olabileceğini iddia etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!