banner2

Putin'in seferberlik ilanı sonrası uçak biletleri uçtu! Araba fiyatına THY bileti

Putin'in kısmi seferberlik ilanı sonrası Rusya'dan ayrılanların en çok tercih ettiği kentlerin başında Antalya geliyor. Durum böyle olunca da uçak biletleri astronomik fiyatlara yükseldi.

Dünya 22.09.2022, 20:42 22.09.2022, 21:17
Abone ol
Putin'in seferberlik ilanı sonrası uçak biletleri uçtu! Araba fiyatına THY bileti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir'in Putin'in ülkesinre kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından ülkeden ayrılmak isteyen Ruslar uçak biletlerine hücum etti. Rusların en çok  tencih ettiği kentlerin başında Antalya'ya  gelirken bu kentimize Rusya'dan uçak bileti fiyatları inanılmaz seviyelere çıktı.

ASKER ADAYLARIAN BİMLET SATIŞI YASAK

Rusya'dan Antalya'ya turist getiren tur operatörlerinin yetkilileri, 18- 65 yaş arası askere elverişli kapsamdaki erkeklere bazı Rus hava yolu firmalarının bilet satış yasağı getirdiğini kaydetti.

70 BİN LİRAYA KADAR ÇIKTI

Bilet fiyatlarının yoğun talebe bağlı ciddi arttığını aktaran tur operatörü firmaları yetkilileri, Türk Hava Yolları'na ait uçuşlarda Antalya'ya tek gidiş bilet fiyatının 70 bin TL'yi bulduğunu, birçok uçuş firmasında da 40-50 bin TL bandında olduğunu, ancak yer bulmanın neredeyse imkansız olduğunu kaydetti.

Turizm firmaları, 18- 65 yaş arası askerliğe elverişli Ruslardan tur paketi satın almış olanlara maliyetler çıkartıldıktan sonra iade işlemleri yapılacağını açıkladı. 21 Eylül öncesinde, tarifeli uçuş bileti almış olanlara da bilet ücretlerinin tamamen iade edileceği belirtildi.

İSTANBUL VE İZMİR'E DE TALEP YOĞUN

Antalya'da ikamet eden Rus vatandaşları ise yakınları ve tanıdıkları birçok ismin Antalya'ya gelmek için yola çıktığını, en çok talebin Antalya, İstanbul, İzmir illerine olduğunu kaydetti. Rusların Antalya dışında Dubai, Gürcistan gibi başka ülke ve şehirlere de yöneldiği açıklandı.

Uçaklarda yer bulamayanların ise kara yoluyla araçlarıyla Antalya'ya gelmek için yola çıktığı belirtildi. Antalya'ya tatile veya iş amaçlı gelen yaklaşık 30 Rus vatandaşının, Antalya Havalimanı'ndan bugünkü uçuşlarını iptal ederek uçağa binmedikleri de kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!