banner2

Putin'in seferberlik emri sonrası Ruslar panikte! Gürcü sınırına akın başladı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in 'seferberlik ilanı' sonrası Rusya'da panik baş gösterdi. Silah altına girmek istemeyen ve ülkeden kaçmaya çalışan on binlerce Rus hava yolu sistemi çökertti. Rus vatandaşları son çare olarak Gürcistan sınırına akın etmeye başladı.

Dünya 21.09.2022, 21:02 21.09.2022, 21:31
Abone ol
Putin'in seferberlik emri sonrası Ruslar panikte! Gürcü sınırına akın başladı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat'ta başlattığı işgal harekatı sürerken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün yaptığı tarihi açıklama sonrası gerilim had safhaya ulaştı. Putin, Batı’nın Rusya’yı yok etmeye çalıştığını belirterek ülkede kısmi seferberlik ilan etti. Putin'in 300 bin kişinin silah altına alınması anlamını taşıyan bu hamlesi sonrası Rusya'da ortalık karıştı

UÇAK BİLETİ BULMAK İMKANSIZ 

Putin'in seferberlik kararnamesini imzalaması sonrası birçok Rus panilleyerek ülkeyi terk etmek için harekete geçti. Askerlikten kaçmak için ülkeden çıkış yolu aramaya başlayan çok sayıda Rus, uçak bileti almaya çalışınca yaşanan yoğunluk nedeniyle bilet alımları ve hava yolu sistemleri kilitlendi. Özellikle Moskova'dan İstanbul'a yönelik seferler büyük talep görürken bu rotaya bilet bulmak imkansız hale geldi.

SON ÇARE GÜRCİSTAN

Hava yoluyla kaçamayacağını anlayan binlerce Rus ise Gürcistan'a akın etmeye başladı. İki  ülkeyi birbirne bağlayan yolylarda uzun araç konvoyları oluştu. Sınır geçişlerindeki yoğunluk sonrası Gürcistanlı yetkililer, ek güvenlik önlemlerine başvurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!