banner2

Putin'den flaş açıklama: Batı tehlikeli bir oyun oynuyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yaptığı açıklamada Batı'nın Ukrayna'daki durumu daha fazla alevlendirecek birçok adım attığını ifade ederek, "Batı dünya ile tehlikeli, kirli bir oyun oynuyor" açıklamasında bulundu.

Dünya 27.10.2022, 18:34 27.10.2022, 18:34
Abone ol
Putin'den flaş açıklama: Batı tehlikeli bir oyun oynuyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, düşünce kuruluşu Valday Kulübü tarafından düzenlenen toplantının genel oturumunda konuştu.

'BATI TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR'

Putin "Batı son yıllarda, özellikle de son aylarda Ukrayna’daki durumu alevlendirecek ve tırmandıracak bir dizi adım attı" dedi ve "Batı dünya ile tehlikeli, kirli bir oyun oynuyor" diye ekledi.

"Batı'nın bir körlüğü var o da kendini üstün görmektir" diyen Putin "Bugün ne oluyor? Naziler buralara kadar getirdiler işleri. Dostoyevski'yi yok edecek, kültürü yok edecek kadar gözleri döndü. Liberal düşünce olarak ortaya çıkan şey bugün çok tehlikeli noktaya geldi. 'Ne istersen düşün ne istersen söyle'den çıktılar. Bu aslında son derece dominant baskıcı politikaya dönüştü. Kremlin ne yaparsa karşılar ancak önce aynaya, kendilerine bakmaları gerekiyor" dedi.

'DÜNYA KÜLTÜRÜNE BU ŞEKİLDE İHANET EDEMEZSİNİZ'

Putin her şeyi Kremlin'e yıkmanın büyük bir hata olduğunu belirterek "Aslında çok daha sakin bir şekilde düşünmeliler. Her şeyi Kremlin'e atmak yerine 'Biz nerede hata yaptık?' diye düşünmeleri gerekiyor. Dünya kültürüne bu şekilde ihanet edemezsiniz" dedi.

Rus lider Kuzey Akım boru hatlarına düzenlenen sabotajlara ilişkin de konuştu ve "Avrupa’daki gaz boru hatlarının imha edilmesiyle kırmızı çizgi aşıldı" ifadelerini kullandı.

Putin Batı'ya tüm tepkilerine rağmen kendilerini "Batı'nın düşmanı" olarak tanımlamadıklarını da vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!