banner2

Putin'den bir hamle daha: 120 bin Rus vatandaşı için kritik imzayı attı

Rusya, Ukrayna’da askeri operasyonlarını sürdürürken kısmi seferberlik kararının yankıları devam ediyor. Rus ordusunun askeri gücü de artırılması için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni bir kararnameyi imzaladı.

Dünya 30.09.2022, 22:07 30.09.2022, 23:43
Abone ol
Putin'den bir hamle daha: 120 bin Rus vatandaşı için kritik imzayı attı

Dünya Rusya'dan gelen haberlere kilitlendi. 4 bölgenin ilhakı ve ardından yapılan kutlamaların ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 120 bin Rus vatandaşının sonbaharda askere alınmasına ilişkin yeni bir kararnameyi imzaladı.

Geçtiğimiz haftalarda ülkede kısmi seferberlik kararıyla 300 bin yedek askerin orduya katılması yönünde kararname imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sonbahar celp dönemi için 120 bin kişinin orduya katılması yönünde yeni bir kararname daha imzaladı.

Öte yandan, Rusya Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Ana Organizasyon ve Seferberlik Müdürlüğü Başkan Yardımcısı Tuğamiral Vladimir Tsimlyansky, sonbahar celp döneminde askere alınacakların Rusya Federasyonu topraklarında görev yapacağını söyleyerek, 120 bin askerin Ukrayna’daki askeri operasyonlarda cepheye gönderilmeyeceğini belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!