banner2

Putin, Avrupa ile dalga geçti: Hiçbir şey sağlamayacağız, Batı donmuş olacak!

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken Avrupa’nın yatırımlarına Rusya, enerji silahını kullanarak yanıt veriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin son açıklamada, Batı’ya meydan okudu. Putin, "Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak." ifadelerini kullandı.

Dünya 12.09.2022, 23:50 13.09.2022, 00:37
Abone ol
Putin, Avrupa ile dalga geçti: Hiçbir şey sağlamayacağız, Batı donmuş olacak!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş devam ederken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Avrupa’ya gözdağı verdi. Batı’nın yaptırımlarını aptalca olarak nitelendiren Putin, “Batıya gaz, petrol, kömür, sağlamayacağız” dedi.

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş nedeniyle birçok Avrupa ülkesi, Rusya’ya karşı yaptırım kararı aldı.Bunun üzerine Rusya da kendisine yaptırım uygulayan Avrupa ülkelerine karşı tepki göstermek amacıyla çareyi doğalgaz akışını durdurmakta buldu.

PUTİN MEYDAN OKUDU: "BATI DONMUŞ OLACAK"

Alınan bu karardan sonra Avrupa’da birçok ülke doğalgaz ücretlerine çok ciddi zamlar yaparak kısmi kesintilere gitmeye başladı.Tüm bu süreç devam ederken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den batıya adeta meydan okuyan ifadeler geldi. Rusya’nın Uzakdoğu bölgesindeki Vladivostok şehrinde düzenlenen Doğu Ekonomik Forumu’nun genel kurul toplantısında konuşan Vladimir Putin, "Gaz, petrol, kömür, kalorifer yakıtı sağlamayacağız. Hiçbir şey sağlamayacağız. Batı donmuş olacak." ifadelerini kullandı.

Rus gaz devi Gazprom ise, Kuzey Akımı doğalgaz boru hattını planlandığı gibi Avrupa’ya yeniden açılmayacağını açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!