banner2

Polonya'ya füze Rusya tarafından mı atıldı? Biden merak edilen soruya yanıt verdi

Polonya'nın Ukrayna sınırındaki bir köye iki füze düştü. Füzenin düşmesi sonucu iki kişi öldü. ABD Başkanı Joe Biden "Füzenin Rusya'dan fırlatılmış olma ihtimali düşük görünüyor" şeklinde açıklama yaptı.

Dünya 16.11.2022, 07:59 16.11.2022, 08:17
Abone ol
Polonya'ya füze Rusya tarafından mı atıldı? Biden merak edilen soruya yanıt verdi

NATO üyesi Polonya'nın Przewodow köyüne dün akşam saatlerinde iki füze düştü. Nereden ve hangi ülke tarafından atıldığı bilinmeyen füzenin düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti.

Polonya "ordunun savaşa hazırlık durumunun artırılması" kararı aldı, NATO'nun 4. maddesini harekete geçirme seçeneği de masada.

Füzeyi atan ülke olarak suçlanan Rusya ise Polonya toprağına düşen füzelerle ilgisi olmadığını savundu, "Suçlamalar kasıtlı provokasyon" açıklamasında bulundu.

NATO ülkeleri acil toplantı kararı alırken Baltık ülkeleri, ''NATO bölgesinin her santimi savunulmalı'' şeklinde ortak bir açıklama yaptı.

SON DAKİKA HABERİ: Polonya'da sınır köyüne füze: 2 ölü - 3

BIDEN: POLONYA'YI DESTEKLEMEK MUTABIK KALDIK

Konuyla ilgili konuşan ABD Başkanı Joe Biden ise ''Ukrayna sınırında Polonya topraklarındaki patlamanın soruşturulması için Polonya'yı desteklemek konusunda mutabık kaldık. Soruşturma devam ederken, biz de birlikte çalışıp bir sonraki adımımızı belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA HABERİ: Polonya'da sınır köyüne füze: 2 ölü - 2

FÜZE RUSYA TARAFINDAN MI ATILDI?

ABD Başkanı Joe Biden, bir basın mensubunun "Füzenin Rusya'dan fırlatıldığını söylemek için çok mu erken?" sorusuna "Elimizdeki ilk veriler bu sonucu vermiyor. Soruşturma tamamlanana kadar net bir şey söyleyemem ancak füzenin Rusya'dan fırlatılmış olma ihtimali düşük görünüyor." şeklinde yanıt verdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!