banner2

Polonya'da kapıları kapattı! Rusya plakalı araçların ülkeye girişi yasaklandı

Rusya'nın Ukrayna topraklarına girmesiyle beraber patlak veren Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Avrupa ülkelerinin yaptırımlarına maruz kalan Moskova yönetimine bir kötü haber daha geldi. Polonya, Rusya plakalı araçların Polonya'ya girişini yasakladı.

Dünya 17.09.2023, 17:29 17.09.2023, 17:49
Abone ol
Polonya'da kapıları kapattı! Rusya plakalı araçların ülkeye girişi yasaklandı

Daha önce Letonya, Litvanya, Estonya ve Finlandiya yönetiminin Rus plakalı araçların ülkeye girişini yasakladığını duyurmuştu. Söz konusu kararlardan sonra bir kötü haber de Polonya'dan geldi. Polonya İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski, Rusya plakalı araçların bu gece yarısından itibaren Polonya'ya girişinin yasaklanacağını duyurdu.

Polonya merkezli haber ajansı  PAP, Kaminski'nin söz konusu açıklamayı bugün Belarus sınırında düzenlediği basın toplantısında yaptığını bildirdi. 

"HİÇ BİR RUS ARABASI GİREMEYECEK"

İçişleri Bakanı Mariusz Kaminski, Rus plakalı binek araçların bu gece yarısından itibaren Polonya'ya girişinin yasaklanacağını belirtti. Sözlerine devam eden Kaminski, "Rus kamyonları zaten bu yasak kapsamındaydı. Şimdi bu konuyu kapatıyoruz. Polonya'ya hiçbir Rus arabası giremeyecek." ifadelerini kullandı. Yasağın araç sahibinin Rusya vatandaşı ya da başka bir ülke vatandaşı olmasına bakılmaksızın hem ticari hem de hususi olmak üzere, tüm araçlar için geçerli olacağı kaydedildi.

5. ÜLKE OLDU

Letonya, Litvanya ve Estonya'nın ardından Finlandiya da dün Rusya plakalı araçların ülkeye girişini yasaklamıştı. Polonya, söz konusu yasağı uygulayacağını duyuran 5'inci ülke oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!