PKK/YPG ve rejim güçleri yan yana! Suriye'nin kuzeyine yapılan yığınak ortaya çıktı

Son dakika! Reuters haber ajansı, Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve rejim askerlerinin yığınak yaptığı görüntüleri servis etti. Görüntülerde Suriye ordusunun kazdığı mevziler ve ağır silahlar yer alıyor.

Dünya 21.07.2022, 08:17 21.07.2022, 08:33
Abone ol
PKK/YPG ve rejim güçleri yan yana! Suriye'nin kuzeyine yapılan yığınak ortaya çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İran dönüşü uçakta gazetecilerle yaptığı söyleşide Suriye'nin kuzeyine operasyonun gündemlerinde yer aldığını ifade etmesinin ardından Rejim güçleri ve PKK/YPG yan yana görüntülendi. Reuters haber ajansı, Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve rejim askerlerinin yığınak yaptığı görüntüleri servis etti.

SURİYE'NİN KUZEYİNE YIĞINAK

Omurgasını terör örgütü PKK/YPG'nin oluşturduğu SDG'nin Suriye'nin kuzeyine yığınak yaptığı ortaya çıktı. Görüntülerde Suriye ordusunun bölgedeki hareketliliği de yer aldı. Reuters haber ajansının servis ettiği görüntüler Kobani ve Ayn İsa bölgesinde kaydedildi.

SURİYE ORDUSUYLA İŞBİRLİĞİ

Suriye ordusunun kazdığı mevziler ve ağır silahlar dikkatlerden kaçmadı. Tüm dünyaya servis edilen haberde SDG'nin de Suriye ordusuyla işbirliği yaptığı bildirildi.

TOP VE TANK YIĞINAĞI

Esad rejiminin Ayn Arab ve Ayn İsa bölgelerinde çok sayıda top ve tank yığınağı yaptığı da belirtildi. Fırat Nehri üzerinde devriye gezen Rus hava birimleri de dikkatlerden kaçmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!