banner2

PKK yandaşları Türkiye'ye karşı Almanya ve Fransa'yı mesken tuttu

Mehmetçiğin Irak kuzeyindeki kamplardan süpürdüğü terör örgütü, Avrupa merkezli kara propagandaya ağırlık verdi. PKK'nın Almanya ve Fransa'daki gösterilerine polisin müdahale etmemesi dikkat çekti.

Dünya 07.10.2021, 12:19 07.10.2021, 13:10
Abone ol
PKK yandaşları Türkiye'ye karşı Almanya ve Fransa'yı mesken tuttu

Terör örgütü PKK, bir zamanlar Türkiye'ye saldırılar için üs olarak kullandığı Metina, Gare, Avaşin ve Zap gibi kamplarda bile barınamaz hale gelince Avrupa'daki yandaşlarını harekete geçirerek yine kara propagandaya başladı. Mehmetçiğin destansı mücadelesiyle Irak kuzeyinden süpürülen terör örgütü, yine bildik yaygaraya, 'kimyasal silah' yalanına sarıldı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'taki mağaralarda kimyasal silah kullandığını, sivillerin üzerine bomba yağdırdığını savunan terör yandaşları, Almanya'nın 4, Fransa'nın 2 kentinde eşzamanlı gösteriler düzenledi. Almanya'da Frankfurt, Münih, Hamburg ve Freiburg, Fransa'da ise Paris ile Marignane'de toplanan PKK'lılar, açtıkları döviz ve posterlerle Türkiye'yi hedef aldı. "Avrupa finanse ediyor, Türkiye bombalıyor", "Faşişt Türk devleti Güney Kürdistan'da uluslararası kuralları dinlemeden büyük bir vahşetle, kimyasal silahlarla saldırılar düzenliyor" şeklinde ifadelerin yer aldığı pankartlar eşliğinde düzenlenen gösterilere Alman ve Fransız polisinin müdahale etmemesi dikkat çekti. 

Fetullahçı Terör Örgütü üyeleriyle birlikte çok sayıda PKK militanına da ev sahipliği yapan Almanya'da terör yandaşları bu tip kampanyaları sık sık organize ediyor. Birkaç gün önce PKK'lılar benzer iddialarla Fransa'nın Strasbourg kentinde de gösteri yapmak istemiş, örgüt yandaşlarının 'komün köy' adıyla çadır kurma girişimine Fransız polisi sert müdahalede bulunmuştu. Ancak aynı Fransız polisi, Paris'in değişik bölgelerinde dün icra edilen eylemlere ses çıkarmadı.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!