PKK'lı teröristi İsveç televizyonunda konuşturdular! Bunlar mı NATO'ya girecek?

İsveç devlet televizyonu SVT, terörist başı Ferhat Abdi Şahin ile röportaj yaptı. Teröre açık açık destek veren İsveç, bu sefer de terörist başını televizyonda konuşturdu. İsveç televizyonuna konuşan Ferhat Abdi Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenleyeceği terör operasyonuna karşılık vereceklerini söyledi.

Dünya 23.06.2022, 10:23 23.06.2022, 10:56
Abone ol
PKK'lı teröristi İsveç televizyonunda konuşturdular! Bunlar mı NATO'ya girecek?

İsveç devlet televizyonu SVT, terör örgütü YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile röportaj yaptı. 

İsveç'in NATO üyeliği için Türkiye heyeti ile görüşmeler yaptığı dönemde İsveç televizyonuna çıkarılan Şahin, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini terörden temizlemek için yapacağı muhtemel bir operasyona cevap vereceklerini iddia etti. 

'İSVEÇ BİZE DESTEK VERMEYE DEVAM ETMELİ'

Türkiye'nin operasyon için NATO'ya baskı yaptığını iddia eden teröristbaşı, "İsveç'in kendilerine verdiği desteğin devam etmesi ve bu desteğin siyasi ve ahlaki olduğunu açıklaması gerektiğini" söyledi. 

İSVEÇ DAHA ÖNCE TERÖRİST ELEBAŞI İLE RÖPORTAJ YAPMIŞTI 

Diğer yandan İsveç devlet televizyonu SVT, daha önce de PKK elebaşlarından Salih Müslim ile Suriye'nin kuzeyinde saklandığı ABD askeri üssünde röportaj yapmıştı. 

Röportaja tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Özellikle İsveç, Stockholm’ün caddelerinde teröristleri gezdiriyor, kendi polisleriyle onları güvence altına alıyor. Hatta hatta görüşmeyi yaptıkları günün akşamında İsveç devlet televizyonunda Salih Müslim denen teröristi konuşturarak bize her türlü yanlışı yapıyor" diye konuşmuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!