banner2

Pink Floyd grubunun solisti İngiliz müzisyen Roger Waters, Filistin’e destek verdi! Sahneye kefiye ile çıktı

İsrail destekçisi siyonistlerin Uruguay’daki konserini iptal etmeye çalıştıkları İngiliz müzisyen ve besteci Pink Floyd grubunun solisti Roger Waters, tüm engellemelere rağmen sahneye boynunda kefiye ile çıktı. Waters, "Filistin’deki soykırımı durdurun" çağrısı yaptı.

Dünya 20.11.2023, 12:59 20.11.2023, 13:16
Abone ol

Hamas’ın 7 Ekim saldırısıyla başlayan ve İsrail’in soykırıma dönüştürdüğü savaşta bugün 45. güne girildi. İsrail ordusu, Gazze'nin farklı bölgelerini gece boyu bombalamaya ve vurmaya devam etti. Dünyanın birçok yerinde Filistin için sesler yükselse de, işgalci İsrail'in siyonist destekçileri de provokasyonlarına devam ediyor. 

KATLİAM GÖRÜNTÜLERİ EKRANA YANSITILDI

İsrail destekçilerinin konserini iptal ettirmeye çalıştığı Pink Floyd grubu solisti İngiliz müzisyen Roger Waters, tüm engellemelere rağmen Uruguay'da konsere çıktı. 

Sahneye boynunda kefiye ile çıkan Waters, "Filistin’deki soykırımı durdurun" çağrısı yaparken; Gazze'de yaşanan katliamın görüntüleri dev ekrana yansıtıldı. 

Ünlü şarkıcı daha önceki konserlerinde de Filistin bayrağı açmış ve mazlum Gazzelilerin yanında olduğunu ifade etmişti.

BÖLGEDE SON DURUM

Hamas - İsrail savaşında 45. güne girildi. İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin farklı noktalarına gece boyu düzenlediği saldırıda birçok Filistinli hayatını kaybetti. 

Filistin, Türkiye'ye teşekkür ederken; Çin, bu sabah Gazze için tüm dünyanın harekete geçmesini istedi. 

Sağlık Bakanlığının talebi üzerine; Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), Türkiye'de tedavi görecek Gazzeli hastaların tahliyesi için Hava Kuvvetlerine ait bir A400M uçağının görevlendirildiği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!