banner2

Paris'i çöp kokusu sardı: Fransa'nın en turistik bölgelerinde maskesiz yürünmüyor

Fransa'nın başkenti Paris'te grevler sebebiyle çöp yığınları günlük hayatın bir parçası haline gelirken çöp kokusu yüzünden sokaklar maskesiz yürünmez hale geldi.

Dünya 22.03.2023, 13:00 22.03.2023, 14:14
Abone ol

Fransa'da emeklilik yaşının 64'e yükseltilmesini öngören yasa teklifinin ardıdan protestolar aylardır devam ediyor. Onlarca sektörde olduğu gibi temizlik işçileri de grev ve gösterileri sürdürürken Paris sokakları resmen çöplüğe döndü. Paris'in en turistik bölgeleri çöp kokusu yüzünden maskesiz yürünemez hale geldi. 

MASKESİZ YÜRÜMEK MÜMKÜN DEĞİL

Paris'in en turistikk bölgelerinden Gare de Saint Lazare'de çöp yığınlarının arasından geçenler maske kullanmak zorunda kalıyor. Kaldırımlar çöp yığını haline gelirken yayalar caddelerde yürümeye mecbur oldu.

5 METREDE BİR ÇÖP YIĞINI VAR

Paris'in 6. bölgesinde ise 5 metrede bir çöp yığını bulunuyor. 

'EMEKLİLİK YAŞIMIZ GELMEDEN ÖLMÜŞ OLACAĞIZ'

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un önerdiği emeklilik yasasının ardından temizlik işçileri 8 kez kitlesel grev kararı aldı. Mesleklerinimn ağır olduğunu ve emeklilikn reformunun yasalaşmasının ardından emeklilik yaşına varmadan hayatını kaybedeklerini söyleyen temizlik işçileri Mart ayı başında yeniden greve gitti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!