Papa Franciscus'un durumu ciddi! Ziyaret ertelendi

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, sağlık sebeplerinden dolayı haziran ayında Lübnan'a planladığı ziyareti erteledi. Tekerlekli sandalye kullanan Papa'nın ameliyat olacağı açıklanmıştı. İşte detaylar...

Dünya 09.05.2022, 19:42 09.05.2022, 20:12
Abone ol
Papa Franciscus'un durumu ciddi! Ziyaret ertelendi

Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa Franciscus hasta mı? Lübnan Turizm Bakanı ve Papa'nın Ziyaret Hazırlıkları Komite Başkanı Velid Nassar, konuya dair yazılı açıklama yaptı.

TARİH BELİRLENMEDİ

Açıklamada Nassar, "Vatikan, Papa'nın kararlaştırılan Lübnan ziyaretini erteleme kararını resmi olarak Lübnan makamlarına iletti. Ziyaretin yeni tarihi belirlenince hemen duyurulacaktır." ifadelerini kullandı.

"DİZİMDE BİR SORUN VAR"

Öte yandan bir süredir diz rahatsızlığı yaşayan 85 yaşındaki Papa, geçtiğimiz günlerde Vatikan’da bir grup rahibeyle gerçekleştirilen toplantıya tekerlekli sandalyede gelmişti. Slovakya'dan rahiplerin katıldığı toplantıda da ayağa kalkamadığı için konuklarından özür dileyerek “Dizimde bir sorun var, doktor yürümememi söyledi” ifadelerini kullandı.

Papa'nın yurt dışı ziyaretleri ve programlarının sağlık sebeplerinden ötürü ertelendiğini vurgulayan Nassar, Papa'ya şifa dileklerini ifade etti.

Lübnan Cumhurbaşkan Mişel Avn, 5 Nisan 2022'de Papa Franciscus'un haziranda Lübnan'ı ziyaret edeceğini açıklamıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!