banner2

Pakistan'daki sel bölgesine 2 yardım tırı gönderildi

Karaman'dan Pakistan'daki sel bölgesine 2 yardım tırı gönderildi. Vali Tuncay Akkoyun, "Buna duyarsız kalmamız mümkün değil. " sözlerini kullandı.

Dünya 10.09.2022, 15:24 10.09.2022, 16:08
Abone ol

Karaman Valiliği koordinesinde hazırlanan 2 yardım tırı, Pakistan'daki sel bölgesine uğurlandı. Valiliğin düzenlediği, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, hayırsever iş insanlarının destek verdiği kampanya kapsamında Pakistan'da meydana gelen sel felaketinde mağdur olanlar için yardım tırı hazırlandı.

ÜLKENİN NEREDEYSE 3'TE 2'Sİ SULAR ALTINDA KALDI

Gıda ve temizlik ürünleri yüklü 2 tır, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda törenle yola çıktı. Vali Tuncay Akkoyun, Pakistan'da yaşanan sel felaketi nedeniyle ülkenin neredeyse 3'te 2'sinin sular altında kaldığını söyledi.

"BUNA DUYARSIZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Sel nedeniyle insanların öldüğünü, çok sayıda kişinin de mağduriyet yaşadığını aktaran Akkoyun, "Buna duyarsız kalmamız mümkün değil. Biz büyük bir medeniyetin evlatlarıyız, büyük bir devletiz. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlum coğrafyalarda veya afet yaşanan bir coğrafyada geçmişte olduğu gibi, bugün de duyarsız kalmamız mümkün değil." ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!