Yandex Metrica

Özgürlükler ülkesi(!) Soykırımı protesto edene dayak, filtresiz yayınlayana yasak! ABD üniversitelerinde neler oluyor?

Özgürlükler ülkesi(!) Soykırımı protesto edene dayak, filtresiz yayınlayana yasak! ABD üniversitelerinde neler oluyor?

İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği soykırımı protesto eden Amerikalı öğrenciler polisin şiddetli müdahalesine maruz kaldı. Yüzlerce öğrecinin gözaltına alındığı özgürlükler ülkesinde(!) soykırımı filitresiz yayınlayan Tiktok'a da yasaklama kararı geldi. 

Dünya

08.05.2024, 21:41

Columbia Üniversitesi'nde başlayan Gazze protestoları ABD'nin birçok üniversitesine yayıldı. Çok sayıda öğrencinin dövülerek gözaltına alındığı Amerika'da ayrıca Gazze soykırımını sansürsüz yayınlayan Tiktok'ta kapatıldı.

Columbia, Yale ve Güney Kaliforniya Üniversitesi de dahil olmak üzere diğer birçok Amerikan kampüsünü etkisi altına alan protestolar büyüyor. ABD'de kelebek etkisi oluşturan protestolara polisin müdahalesi oldukça sertleşti. 

Protestoların en yoğun olduğu eyaletlerden biri olan Texas'ta öğrenciler ABD polisin sert müdahalesi eşliğinde karakola götürüldü.

Hamas'tan İsrail ordusuna ağır darbe! Daha önce görülmemiş bir sayıya ulaştı Hamas'tan İsrail ordusuna ağır darbe! Daha önce görülmemiş bir sayıya... Haberi Görüntüle

SOYKIRIM DİYENE DAYAK

Özgürlükler ülkesi olarak adlandırılan ABD'deki protestoları değerlendiren bir öğrenci, "Teksas Üniversitesi, öğrencilerin ifade özgürlüğünü hiç umursamadıklarını gösterdi; insanlara baskı yapmak için birden fazla polis teşkilatı gönderdiler, organizatörleri tutukladılar" ifadelerini kullandı.

Tüm müdahalelere rağmen "Özgür Özgür Filistin" sloganları eşliğinde Gazze halkının mücadelesine sahip çıkan Amerikalı öğrenciler protestoların uzun süre devam edeceğini belirtti. 

ABD askerinin müdahalesini korkunç olarak nitelendiren bir öğrenci ise, "Filistin'e desteğimi göstermek için buraya gelmek istedim. Şu anda yaşananlar kesinlikle korkunç, Filistin halkına yönelik soykırım tamamen haksız." ifadelerini kullandı.

Texas Üniversitesi Austin yerleşkesinde toplanan göstericilere atlı birliklerin de dahil olduğu güvenlik güçleri müdahalede bulundu.

ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' ABD'den, Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması: 'Nihai bir anlaşma çok yakın' Haberi Görüntüle

APD, KKK, IDF HEPSİ AYNI

Sosyal medyada görüntüleri değerlendiren bir ABD vatandaşı, ABD'nin Teksas eyaletinde Filistin'e destek protestosu yapan öğrenciler kendilerine müdahale için gelen atlı polislerei faşist örgüt Ku Klux Klan ve İsrail ordusuna benzetti.

27.000 İHA, 550 uçak, 180 helikopter düşürüldü! Cehennem ateşi savunma cephesini yaktı kavurdu 27.000 İHA, 550 uçak, 180 helikopter düşürüldü! Cehennem ateşi savunma... Haberi Görüntüle

HARVARD'DA GAZZE KAMPI

ABD'nin en prestijli üniversitelerinden olan Harvard'da Gazze kampı  kuran öğrenciler, "Okul İsrail’in finansmanını açıklasın" çağrısında bulundu. Yüzlerce öğrenci Çarşamba günü Massachusetts, Cambridge'deki Harvard Yard'da İsrail'in Gazze'deki savaşını ve Ivy League üniversitesinin Harvard Lisans Filistin Dayanışma Komitesi adlı öğrenci grubunu askıya almasını protesto etmek için toplandı.

Savaş gemisi alacak paramız yok! Yunan medyasından itiraf niteliğinde analiz: Doğu Akdeniz'i Türklere bırakalım Savaş gemisi alacak paramız yok! Yunan medyasından itiraf niteliğinde analiz:... Haberi Görüntüle

"IRKÇILIK HEP AYNI KUMAŞTAN KESİŞMİŞTİR"

İsyan ateşinin yandığı ilk üniversite olan Columbia Üniversitesi’nin Yahudi öğrencilerinden Soph Askanase, “Gazze’de üniversite kalmadı. Biz de Filistin halkı için kendi üniversitemize sahip çıkmayı seçtik. Yahudi düşmanlığı, İslam düşmanlığı, ırkçılık, özellikle de Araplar ile Filistinlilere yönelik ırkçılık hep aynı kumaştan kesilmiştir” ifadelerini kullandı.

Dinozorlar ölmeseydi o meyveyi yiyemeyecektik! 66 milyon yıllık gizem çözüldü Dinozorlar ölmeseydi o meyveyi yiyemeyecektik! 66 milyon yıllık gizem çözüldü Haberi Görüntüle

"GAZZE'NİN ÇOCUKLARI BEDEL ÖDEMEMELİ"

Öte yandan Netanyahu eylemleri 'antisemitik' olarak nitelendirirken, "Suçlamaları yanıtlayan öğrenciler, "Gazze'nin çocukları ödenecek bedel olmamalı" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Azerbaycan'da  önemli görüşmeler: Önce Aliyev'le sonra Bayramov'la bir araya geldi Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan Azerbaycan'da önemli görüşmeler: Önce Aliyev'le sonra... Haberi Görüntüle

SOYKIRIMI YAYINLAYANA YASAK

7 Ekim'den bu yana İsrail'in Gazze'de uyguladığı soykırıma sessiz kalan ABD ülkesi, İsrail'in katliamlarını gizlemek için de kılı kırk yardı. Ülke içinde çıkan Gazze seslerini bastırmak isteyen ABD hükümeti ani bir karar alarak Gazze soykırımını sansürsüz yayınlayan Tiktok'a engel getirdi. Özgürlükler ülkesi ABD'nin bu gözlük anlayışı görenleri hayretler içinde bıraktı...

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading