banner2

Oturmaktan sıkılan güvenlik görevlisi dünyanın en pahalı tablosuna bakın ne yaptı?

Rusya'da bir sanat galerisinde canı sıkılan bir güvenlik görevlisinden akılalmaz bir hareket geldi. Görevli, yaklaşık 13 milyon 500 bin liralık tabloya tükenmez kalemle göz çizdi. Hasar tespiti ardından Moskova’ya gönderilen tablo, sanat restoratörü tarafından incelendi. Resmin restore edileceği, hasarın sanat eserine zarar vermeden ortadan kaldırılabileceği ifade edildi.

Dünya 10.02.2022, 14:27 10.02.2022, 14:28
Abone ol
Oturmaktan sıkılan güvenlik görevlisi dünyanın en pahalı tablosuna bakın ne yaptı?

Rusya’da canı sıkılan bir güvenlik görevlisinin  740 bin sterlin (yaklaşık 13 milyon 500 bin TL) değerindeki tabloya göz çizerek sanat eserine zarar verdiği ortaya çıktı. 

GÖREVLİ, TABLOYA TÜKENMEZ KALEM İLE GÖZ ÇİZDİ

Yeni Şafak'ın aktardığı habere istinaden, Rusya'nın batısındaki Yekaterinburg kentinde gerçekleşen olayda Yeltsin Center'daki bir soyut sanat sergisinde işe başlayan güvenlik görevlisinin ilk iş gününde canı sıkıldığı ve tabloya tükenmez kalem ile bir çift göz çizdiği aktarıldı.

ZİYARETÇİLER TARAFINDAN TESPİT EDİLEN DURUM YETKİLİLERE BİLDİRİLDİ

7 Aralık 2021’de 'Nesnel Olmayan Bir Dünya Olarak Yeni Bir Sanatın Doğuşu' adlı bir sanat sergisini gezen iki ziyaretçi tarafından tespit edilen durumun kısa süre içerisinde yetkililere bildirildiği vurgulandı.

Moskova'daki Devlet Tretyakov Galerisi'nden ödünç alınan tabloya zarar veren güvenlik görevlisinin işine son verilirken, Yeltsin Center 60 yaşındaki kişinin kimliğini açıklamayacağını söyledi.

HASARIN MALİYETİ TAMI TAMINA 45 BİN 300 TL

Hasarın tespitinin ardından Moskova’ya gönderilen tablo, sanat restoratörü tarafından incelenirken, resmin restore edileceği, hasarın sanat eserine zarar vermeden ortadan kaldırılabileceği bildirildi.

Polis tarafından soruşturma açılan güvenlik görevlisine 395 sterlin (yaklaşık 7 bin 250 TL) para cezası ve bir yıl hapis cezasıyla birlikte vandalizm soruşturması başlatıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!