Yandex Metrica

Ortak devriye! Sorun kökünden çözülecek! Türk ve Yunan ordusu sahaya iniyor!

Ortak devriye! Sorun kökünden çözülecek! Türk ve Yunan ordusu sahaya iniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in ortak adımlarıyla normalleşme sürecine giren Türkiye-Yunanistan ilişkileri yeni bir boyut kazandı. Son olarak Atina ve Ankara’nın yasa dışı göçe karşı birlikte hareket etmek için ortak devriye faaliyetleri yürüteceği belirtildi.

Dünya

08.02.2024, 22:39

Yasa dışı göçün önüne geçmek isteyen Ankara ve Atina hükümeti Türkiye-Yunanistan sahil güvenlik ve polis ekipleri ile birlikte Ege Denizi ve Meriç nehrinde ortak devriye faaliyetleri yürütecek. 

Hamas duyurdu! İsrailli ırkçı bakan bizzat işkencelere katıldı: Sadistliğini gösteriyor Hamas duyurdu! İsrailli ırkçı bakan bizzat işkencelere katıldı: Sadistliğini gösteriyor Haberi Görüntüle

KALIN, DEMIRIS GÖRÜŞMESİ ETKİLİ OLDU

Söz konusu kararda Yunanistan Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Themistoklis Demiris ile Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın’ın görüşmelerinin önemli rol oynadığı bildirilirken Yunanistan ile Türkiye arasındaki iş birliğinin Eylül ayında başladığı ifade edildi.

Hizbullah işgal güçlerini hedef aldı! İsrail'den peş peşe açıklama geldi Hizbullah işgal güçlerini hedef aldı! İsrail'den peş peşe açıklama geldi Haberi Görüntüle

ORTAK DEVRİYE

İstihbarat servislerinin ikili görüşmesinde Türkiye ve Yunanistan güvenlik güçlerinin Ege Denizi ve Meriç Nehri'nde yasa dışı göçe karşı birlikte hareket etmek için ortak devriye faaliyetleri yürüteceği belirtildi.

İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor İsrail iyice sıkıştı: Esir takası görüşmeleri için Katar'a heyet gidiyor Haberi Görüntüle

İSTİHBARAT SERVİSLERİ DEVREDE

Türkiye ve Yunanitan ortak devriye kararının alınmasında Yunanistan Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Themistoklis Demiris ile Türkiye Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın’ın geçtiğimiz dönemde İstanbul’da yaptığı ikili görüşmenin etkili olduğu bildirildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading