Yandex Metrica

Ortadoğu'da adım adım yeni savaş! Netanyahu sınırdan tehdit etti

Gazze'de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan bebek katili İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınırına yaptığı ziyarette ülkesinin "kuzeyde son derece güçlü bir eyleme hazır olduğunu" açıkladı.

Dünya

05.06.2024, 18:52

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ediyor.

Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusu, 8 aydır ölüm yağdırıyor. İsrail güçleri, şu ana kadar 36 binden fazla masum Filistinliyi katlederken 83 binden fazla kişiyi de yaraladı.

Ortadoğu'da savaş birçok bölgeye yayılırken bu hafta Lübnan'dan atılan füzeler sonucunda İsrail'in kuzeyinde birçok bölgede yangın çıktı. Yangınlar 20 saatlik bir çabanın ardından güçlükle söndürülebildi.

New York Times yazdı: 'İsrailli generaller Gazze'deki savaşı bitirmek istiyor' New York Times yazdı: 'İsrailli generaller Gazze'deki savaşı bitirmek istiyor' Haberi Görüntüle

NETANYAHU SINIRDA TEHDİT ETTİ: GÜÇLÜ BİR EYLEME HAZIRIZ

Yaşanan bu gelişmenin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesinin Lübnan sınırını ziyareti etti ve güçlü adımlar atmaya hazır olduklarını açıkladı.

Netanyahu, Lübnan sınırında yer alan İsrail'in kuzeyindeki Yukarı Celile'nin Kiryat Shmona bölgesini ziyaret etti.

Burada incelemelerde bulunan Netanyahu, "Kuzeyde (Lübnan sınırında) son derece güçlü bir eyleme hazırız." ifadesini kullandı.

Lübnan'da savaş mı başlayacak? Tüm ülkeler vatandaşlarına 'Lübnan'ı terk edin' uyarısında bulunuyor Lübnan'da savaş mı başlayacak? Tüm ülkeler vatandaşlarına 'Lübnan'ı terk edin'... Haberi Görüntüle

''İSRAİL ORDUSU SALDIRIYA GEÇMEYE HAZIR''

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi de dün ülkenin kuzeyini ziyaret etmiş ve Hizbullah ile yaşanan gerilime dikkati çekmişti. Halevi, açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı;

"Bir karar verilmesi gereken noktaya yaklaşıyoruz, İsrail ordusu saldırıya geçmeye hazır." 

Rusya, Finlandiya'daki hareketlilikten rahatsız: 'Bunu cevapsız bırakmayacağız' Rusya, Finlandiya'daki hareketlilikten rahatsız: 'Bunu cevapsız bırakmayacağız' Haberi Görüntüle

İSRAİL-HİZBULLAH ÇATIŞMASI

Hatırlanacağı üzere Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023 yılından bu yana saldırılarını acımasızca devam ettiren İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah üyesi, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading