banner2

Ortadoğu geriliyor! Husiler BAE ve Suudi Arabistan'a meydan okuyor

Birleşik Arap Emirlikleri Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Yemen'in Cevf kentindeki füze rampasının F-16 savaş uçağıyla vurulduğu bildirildi.

Dünya 24.01.2022, 14:15 24.01.2022, 16:28
Abone ol

Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen'in bir kısmını kontrol eden İran destekli Husilerin BAE'ye gönderdiği iki balistik füzeyi imha ettiklerini ve saldırıda kullanılan füze rampasının da vurulduğunu ilan etti. 

BAE Savunma Bakanlığı tarafından saldırıya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

SALDIRIDA CAN KAYBI YAŞANMADI 

Husilerin gönderdiği iki balistik füzenin hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği vurgulanan açıklamada, herhangi bir can kaybının da yaşanmadığı bildirildi. 

'HER TÜRLÜ TEHDİDE HAZIRIZ' 

Diğer yandan yapılan açıklamada, "her türlü tehdide karşı hazır olunduğu ve devleti saldırılardan korumak için gerekli tüm önlemlerin alındığı" ifade edildi. 

17 OCAK'TA BAE'YE SALDIRDILAR

BAE'nin başkenti Abu Dabi'ye 17 Ocak günü SİHA'larla düzenlenen saldırı sonucu 3 yakıt tankeri patlamış, 3 kişi ölürken 6 kişi de yaralanmıştı. 

HUSİLER BUGÜN SUUDİ ARABİSTAN'A SALDIRDI

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'ya göre, Husilerin Cazan bölgesine saldırı düzenlediği bildirildi. 

Suudi Arabistan Sivil Savunma sözcüsü Muhammed el-Hamadi, yaptığı açıklamada,  bir Sudanlı ve bir Bangladeşlinin hafif şekilde yaralandığını söyledi.

Saldırıda, çevrede bulunan araç ve iş yerlerinde de hasar oluştu.

TÜRKİYE BAE VE SUUDİ ARABİSTAN'IN SALDIRILARINI KINADI 

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "24 Ocak günü balistik füzeler ve insansız hava araçlarıyla Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’daki sivil hedeflere yönelik olarak gerçekleştirilen terör eylemini kınıyoruz. Uluslararası hukukun açık bir ihlalini teşkil eden bu tür saldırılara derhal son verilmesini talep ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!