banner2

Olası kara harekatı korkuttu! ABD geri çekildi elebaşı PKK'yı soyup kaçtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce sinyalini verdiği kara harekatının dillendirilmesi bile PKK'yı korkutmaya yetti. Bebek katili Abdullah Öcalan'ın yakın arkadaşı Muhammed İsmail'in oğlu Sartib Muhammed isimli terörist, örgütten çaldığı 500 bin dolarla Kuzey Irak'a kaçtı. Bölgedeki ABD'li diplomatlar ve sivil personel de Erbil'e geçti.

Dünya 01.12.2022, 09:49 01.12.2022, 10:22
Abone ol
Olası kara harekatı korkuttu! ABD geri çekildi elebaşı PKK'yı soyup kaçtı

Şanlı Türk ordusunun, Suriye ve Irak'ın kuzeyine yönelik sürdürdüğü hava operasyonlarıyla birlikte terör yuvaları yerle bir edilirken olası kara harekatı an meselesi. Hedefte 3 kritik bölge var. Bunlar Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn  el Arab. YPG/PKK elebaşlarından Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin, ABD’den sonra bu kez de Rusya’dan yardım dilendi. PKK/YPG ağırlıklı SDG’nin sorumlusu Ferhat Abdi Şahin, Rusya'ya Türkiye’yi durdurma çağrısı yaptı.

ÇÖZÜLME HIZLANDI

Suriye'nin kuzeyinde yapılacak kara harekatı öncesi PKK askeri sevkiyata yoğunlaştı. Lojistik malzeme yüklü kamyon ve tankerlerden oluşan askeri konvoy Suriye-Irak sınırındaki El Velid Sınır Kapısı'ndan geçerken çözülmeler de hız kazandı. PKK'lılar Tel Rıfat, Ayn el-Arab (Kobani) ve Münbiç'teki ailelerini başka şehirlere gönderiyor.

PKK'YI SOYUP KAÇTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce sinyalini verdiği kara harekatının dillendirilmesi bile PKK'yı korkutmaya yetti. Bebek katili Abdullah Öcalan'ın yakın arkadaşı Muhammed İsmail'in oğlu Sartib Muhammed isimli terörist, örgütten çaldığı 500 bin dolarla Kuzey Irak'a kaçtı. Muhtemel kara harekatından korkup kaçan Sartib Muhammed İsmail'in çatışmalara katılmamak için bu yönteme başvurduğu öğrenildi.

ABD'LİLER ERBİL'DEN ÇEKİLDİ

TSK'nın Suriye'nin kuzeyine gerçekleştireceği kara harekatı öncesi ABD'nin diplomatlar dahil sivil personelini Erbil’e çektiği iddia edildi. ABD, Suriye'deki diplomatlarını tahliye ettiği iddialarını yanıtladı. ABD'den yapılan açıklamada "Suriye'deki personel hareketlerimiz hakkında konuşamayız, bunu yapmak güçlerimizi tehlikeye atar" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!