banner2

O ülkeden İHA'lara övgü: Türk harikası ilgimizi çekiyor

Türk savunma sanayisinin harikası İHA ve SİHA'lar'dan övgüyle bahseden Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai, "İHA'lar hususundaki ilerlemeler, gelişmeler bizim için de ilgi çekici. Sadece askeri amaçlar için değil, diğer amaçlarda da bu İHA'ların üretilmesi tabii ki de Tayland'ın da ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte. Farklı hizmet alanlarında da ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte." dedi.

Dünya 26.01.2023, 14:23 26.01.2023, 14:59
Abone ol
O ülkeden İHA'lara övgü: Türk harikası ilgimizi çekiyor

Deva Partisi lideri Ali Babacan'ın hedef aldığı Türk savunma sanayisinin harikası İHA ve SİHA'lar, dünya ülkelerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Tayland Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Don Pramudwinai, Türk İHA'larıyla ilgili övgü dolu sözler sarf etti.

''İHA'LAR HUSUSUNDAKİ İLERLEMELER İLGİ ÇEKİCİ''

Pramudwinai, Türk ve Taylandlı firmaların gelecek dönemde karşılıklı yatırımlar yapacağına ve savunma sanayisinin de gündeme geldiğine dikkat çekerken "İHA'lar hususundaki ilerlemeler, gelişmeler bizim için de ilgi çekici.'' dedi.

''İHTİYAÇLARI KARŞILAAYCAK NİTELİKTE''

İHA ve SİHA'lar'dan övgüyle bahseden Pramudwinai, ''Sadece askeri amaçlar için değil, diğer amaçlarda da bu İHA'ların üretilmesi tabii ki de Tayland'ın da ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte. Farklı hizmet alanlarında da ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte." değerlendirmesinde bulundu.

TİCARET VE YATIRIM İLİŞKİLERİ

Bakanı Çavuşoğlu ile görüşmesinin verimli geçtiğini belirten Don Pramudwinai, başlıca görüştükleri alanın ticaret ve yatırım ilişkilerinin güçlendirilmesi olduğunu aktardı.

Don Pramudwinai, güvenlik diyaloğunun iki ülke arasındaki önemli platformlardan biri olduğuna işaret ederek ikili ilişkilerdeki önemli hususları ele almayı sürdüreceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!