Yandex Metrica

Nükleer şehir' paylaşımı gündem oldu! Yıılardır merak edilen gizemli 51. Bölge'de ABD nükleer testimi yapıyor?

Nükleer şehir' paylaşımı gündem oldu!  Yıılardır merak edilen gizemli 51. Bölge'de ABD nükleer testimi yapıyor?

 Sosyal medyada, bir kişinin nükleer patlamayla ilgili kanıt elde ettiğine dair bir paylaşım gündem oldu. Üstelik bu idiası  sıklıkla tartışmalara konu olan 51.bölgede olması konuyu daha çok hararetlendirdi. 

Dünya

10.06.2024, 16:45

Bir kişi nükleer şehir bulduğunu iddia edince konu Google Earth'ten hızla araştırılmaya başlandı. Özellikle bu iddianın geldiği yerin 51. bölgede olması paylaşımın daha çok viral olmasına neden oldu. 

Son zamanlarda sosyal medyada, bir kişinin nükleer patlamaya dair kanıt elde ettiğini ve sıklıkla tartışmalı bir yerde test yaptığını iddia ettiği bir gönderi olay oldu. Bunun ardından birçok kullanıcı da iddialarını paylaştı. Ama bunun en önemli yönü ise iddiaların 51. bölgeden gelmesi oldu. 

51. bölge dünyada şu ana kadar İlginç olan iddianın yapıldığı alandır. Gizlilikle örtülen Bölge 51, uzun süredir komplo teorileri ve spekülasyonlarla gündeme geliyor. Uzaylılardan hükümetin örtbas etme girişimlerine kadar, son derece güvenli Nevada çölü bölgesini çevreleyen bu gizemli bölge, hakkında kimse net bir bilgi elde edemiyor. 

Vur F-16'yı kap parayı! Moskova'dan dev kampanya: Savaş uçağı düşüren parayı cebe indirecek Vur F-16'yı kap parayı! Moskova'dan dev kampanya: Savaş uçağı düşüren... Haberi Görüntüle

"NÜKLEER ŞEHİR BULDUM"

Bu hafta başında Reddit'e yüklenen viral bir gönderide, bir kullanıcı büyük bir ilerleme kaydettiğine inandı ve Google Earth'ten "1/4 mil krater" fotoğrafını "Sanırım bir 'nükleer şehir' buldum" başlığıyla paylaştı. Alan 51'in yakınında."

ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar 1000 savaş uçağı üretmek! ABD'yi korku sardı! Çılgın projeye start verildi: Hedef 2035'e kadar... Haberi Görüntüle

"O BÖLGEDE BUNLARDAN SONSUZ SAYIDA VAR"

Birkaç saat içinde bu gönderi 29.000 olumlu oy ve yüzlerce yorum aldı. Biri şu yorumu yaptı: "Nevada çevresinde Google Earthing'de bunlardan sonsuz sayıda bulacaksınız..." Başka bir kullanıcı keşfettiği şeyin bir fotoğrafını paylaştı ve şöyle dedi: "(Ücretsiz masaüstü uygulaması) Google Earth Pro'da, her kratere hangi bombanın neden olduğunu bulabilirsiniz." .” Biri şu yorumu yaparken, "Dostum, bunlar UFO kaza bölgeleri."

ABD Atom Mirası Vakfı'na göre, 1992 yılına kadar ABD hükümeti 1000'den fazla nükleer test gerçekleştirdi. Testlerin yaklaşık 100'ü atmosferik, geri kalanı ise yeraltındaydı. ABD hükümeti sürekli olarak Bölge 51'in yalnızca askeri uçak ve teknolojiye yönelik bir test ve eğitim tesisi olduğunu ifade etti. Alan 51'e erişim oldukça sınırlıdır ve çevre güvenlik personeli tarafından sıkı bir şekilde korunmaktadır; çevredeki hava sahası da kısıtlıdır.

Netanyahu'ya boykot! Kamala Harris, Netanyahu'nun hitap edeceği Kongre ortak oturumuna katılmayacak Netanyahu'ya boykot! Kamala Harris, Netanyahu'nun hitap edeceği Kongre ortak oturumuna... Haberi Görüntüle

51. BÖLGE NEDİR? 

ABD'de bulunan 51. bölge yıllardır onlarca komple teorisinin merkezinde yer aldı. Tam olarak ne tür faaliyetlere ev sahipliği yaptığı konusunda resmi olarak bir açıklama bulunmuyor. "51. Bölge" veya "51. bölge", ABD'nin Nevada eyaletinde bulunan ve gizemli faaliyetlerle ilişkilendirilen bir konum olarak bilinir.Tam olarak nerede olduğu ve ne tür faaliyetlere ev sahipliği yaptığı konusunda resmi olarak çok az bilgi mevcuttur. Ancak, popüler kültürde ve medyada çeşitli spekülasyonlar ve komplo teorileriyle doludur.

Resmi olarak, 51. bölgenin varlığı ABD hükümeti tarafından kabul edilmiştir, ancak kullanım alanı  hakkında çok az bilgi verilmiştir. Bu yerin yaklaşık olarak Nellis Hava Kuvvetleri Üssü'nün güneyinde yer aldığı düşünülmektedir. Nellis Hava Kuvvetleri Üssü, ABD Hava Kuvvetleri'nin en büyük  ve en önemli üslerinden biridir ve birçok sınırlı erişim alanıyla tanınır.

Bir ülke daha savaşın eşiğinde! Geniş çaplı çatışmaya hazırlanıyoruz Bir ülke daha savaşın eşiğinde! Geniş çaplı çatışmaya hazırlanıyoruz Haberi Görüntüle

51.BÖLGE'DE SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ MEVCUT 

51. Bölge'nin popüler kültürdeki ünü, özellikle UFO gözlemleri ve gizli askeri deneylerle ilişkilendirilmesinden kaynaklanır. Birçok kişi, burada uzaylı teknolojisinin incelendiğine ve hatta uzaylılarla ilişkilendirilen varlıkların gizlice saklandığına inanır Ancak, resmi olarak, bu tür iddialar hiçbir zaman doğrulanmamıştır.

Birçok insan, 51 Bölge'nin sıkı güvenlik önlemleri altında olduğunu ve bölgeye girmeye çalışanların ciddi yasal sonuçlarla karşılaşabileceğini belirtmektedir.Bölge, sınırları boyunca dikenli tel çitler, devriye gezen güvenlik personeli ve kameralarla korunmaktadır.51. Bölge bilinmeyenlerle çevrili olması ve gizemli doğası nedeniyle popüler kültürde sıkça yer alır. Filmlerden televizyon programlarına, kitaplardan video oyunlarına kadar birçok medya ürününde bu konu işlenmiştir.Ancak, gerçekten ne olup bittiği hakkında net bir bilgi olmaması, bu bölgeyi daha da gizemli hale getirmektedir.

 

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading