banner2

Norveç'te Kur'an-ı Kerim yakmaya çalıştılar! 10 kişi gözaltına alındı

Norveç'te aşırı sağcı Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun örgütü tarafından yapılan Kur'an-ı Kerim yırtma provokasyonunda 10 kişi gözaltına alındı.

Dünya 24.04.2022, 16:40 24.04.2022, 16:58
Abone ol
Norveç'te Kur'an-ı Kerim yakmaya çalıştılar! 10 kişi gözaltına alındı

Aşırı sağcı İslam düşmanı kişilerin Ramazan ayında polis koruması eşliğinde Kur'an-ı Kerim provokasyonları Danimarka ve İsveç'in ardından Norveç'e de taşındı. 

Sandefjord Polis Müdürü Siw Thokle, ülkenin VG gazetesine yaptığı açıklamada, cumartesi günü Vestfold'un Sandefjord ilçesidne SIAN örgütünün lideri Lars Thorsen ve arkadaşlarının Kur'an-ı Kerim yırtma eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti. 

Çıkan olaylarda göstericilerin polise taş ve şişelerle saldırdığını belirten Thokle, 2 polis aracının zarar gördüğünü ve 10 göstericinin gözaltına alındığını belirtti. 

Karşı göstericilerin durdurulması için polisin biber gazı kullandığını ifade eden Thokle, aşırı sağcıların Kur'an-ı Kerim'i tahrip etmesi sonucu çıkacak olaylara karşı hazırlık yaptıklarını aktardı. 

İSVEÇ VE DANİMARKA'DAKİ İSLAM DÜŞMANLARINA DESTEK

Aşırı sağcı örgüt SIAN lideri Lars Thorsen, sosyal medya hesabından, Kur'an-ı Kerim provokasyonunu, Danimarkalı aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'a Danimarka ve İsveç'teki provokatör eylemlerine destek vermek için yaptığını açıkladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!