banner2

Nobel Ödül törenlerine pandemi kısıtlaması

Nobel Vakfı, Nobel Ödül törenlerinin bu yıl da geçen yıl olduğu gibi kısıtlanacağını ve yıl sonunda yapılacak olan kutlama etkinliklerinin de bu kısıtlamalardan etkileneceğini açıkladı.

Dünya 23.09.2021, 16:13
Abone ol
Nobel Ödül törenlerine pandemi kısıtlaması

Nobel Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre, Nobel Ödül törenleri geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kısıtlanacak.

ÖDÜL VE MADALYALARINI KENDİ ÜLKELERİNDE ALACAKLAR

Nobel Barış Ödülü'nün beraberin de yine kimya, edebiyat, fizik, tıp ve ekonomi dallarında da ödüller verilecek ve bu yılki ödüllerin kazananları 4 Ekim ile 11 Ekim arasında duyurulacak.

Yalnızca ödül töreni değil, Aralık ayında yapılması planlanan kutlamaların da kısıtlamalardan payını alacağı öğrenildi. Vakfın açıklamasında, ödül sahibi isimlerin Nobel Ödülü madalyalarını ve diplomalarını kendi ülkelerinde alacakları belirtildi. 

Sunum etkinliklerinin tarihi ödülün kurucusu Albert Nobel'in ölüm yıl dönümü olan 10 Aralık olarak belirlenirken, etkinlikler Stockholm Belediye Binası'nda gerçekleştirilecek ödül töreniyle yapılacak.

Barış ödülü ise Norveç'in Oslo kentinde verilecek. Vakıf, Norveç Nobel Komitesi'nin Nobel Barış Ödülü sahibini veya kazananlarını Oslo'da karşılayacak. Komite, şenliklerin formatını ise Ekim ayı ortasında açıklamayı planlıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!