Yandex Metrica

Netanyahu hakkındaki CIA raporunu CNN yayınladı! Çarpıcı gerçekler ortaya çıktı

Netanyahu hakkındaki CIA raporunu CNN yayınladı! Çarpıcı gerçekler ortaya çıktı

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail’in Gazze’ye alternatif hükümet kararını onayladığı söylenirken CIA’in Netanyahu raporu savaş sonrası ihtimaller konusunda çarpıcı gerçekleri ortaya çıkardı.

Dünya

08.06.2024, 15:12

ABD başta olmak üzere birçok ülkenin desteğini arkasına alarak dünyada eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ediyor.

Hedef gözetmeksizin her yeri bombalayan çocuk, kadın, yaşlı demeden herkesi öldüren İsrail güçleri, şu ana kadar 36 bine yakın masum Filistinliyi katletti. 8 aydan bu yana Gazze'yi bombalayan İsrail ordusu, 79 binden fazla kişiyi de yaraladı.

Yerinden edilmiş 1,5 milyon insanın yaşadığı Refah kentine geniş kapsamlı operasyon hazırlığı içerisinde olan İsrail, dünya kamuoyunun ateşkes çağırlarına kulağını tıkarken bebek katili Netanyahu ile ilgili dikkat çeken bir habere imza atıldı.

F-16'ların korkulu rüyası! Dev teslimat tamamlandı: Artık hiç bir şansları kalmadı! F-16'ların korkulu rüyası! Dev teslimat tamamlandı: Artık hiç bir şansları... Haberi Görüntüle

NETANYAHU HAKKINDA CIA RAPORU YAYINLADI

Amerikan Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA dikkat çeken bir rapor yayınladı. Yayınlanan rapora göre soykırımın başından bu yana terör devletinin yanında saf tutan ve bebek katili Netanyahu'uya koşulsuz destek veren ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin ateşkes planına ve baskısına rağmen İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 3 aşamalı planın savaş sonrası kısmını uygulamaktan kaçınacak.

Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Joe Biden, üç aşamalı ateşkes planının son aşaması için ''Son olarak, üçüncü aşamada Gazze için büyük bir yeniden imar planı başlayacak.'' ifadelerini kullanmıştı.

CNN International'da yer alan bir iddiaya göre ise CIA raporlarında Netanyahu’nun son aşamayı hayata geçirmeyeceği iddia edildi. Rapora göre Netanyahu saldırılar bittikten sonra Gazze'nin geleceği ile ilgili bir plan sunmayı kabul etmeyecek.

Dünya'ya dönen astronottan şoke eden açıklama: Görmemem gereken bir şey gördüm! Dünya'ya dönen astronottan şoke eden açıklama: Görmemem gereken bir şey... Haberi Görüntüle

ALTERNATİF HÜKÜMET PROJESİ ONAYLANDI

İsrail'de devlet televizyonun iddiasına göre; Savaş Kabinesi, yapılan son toplantılarında Savunma Bakanı Yoav Galant'ın da destek verdiği söylenen Hamas'a alternatif bir hükümet kurulmasını onayladığını duyurdu.

Projenin çoğunlukla Gazze’nin kuzeyini kapsaması beklenirken bölgeyi koruma görevini İsrail ordusunun üstleneceği ancak burada mahalli bir yönetime de yer verileceği konuşuluyor.

Söz konusu projeyle birlikte İsrail ve mahali yönetimin Gazze’ye girecek yardımları da birlikte denetlemesi ve yönlendirmesi bekleniyor.

CIA raporuna göre Netanyahu Gazze'nin geleceği hakkında belirsiz terimlerle konuşarak hükümet koalisyonunun sağ kanadından kopuşları önlemeye çalışacak.

Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Haberi Görüntüle

NETANYAHU'YA VERİLEN SÜRE DOLUYOR

Öte yandan İsrail savaş kabinesi üyesi Benny Gantz'ın Başbakan Binyamin Netanyahu'ya verdiği süre bu akşam doluyor. Gantz, mayıs ayının ortasında savaş kabinesinin kabul etmesini istediği 6 maddelik eylem planı açıklamıştı. Maddelerin kabul edilmemesi durumunda istifa edeceğini ve hükümetin devrileceğini açıklayan Gantz’ın geri adım atmayacağı konuşuluyor.

Habere Tepki Ver

0

0

1

1

2

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading