banner2

Ne yapıyorsun Elon Musk? Twitter'ı oyun alanına çevirdi! 2 milyon takipçili komedyenin hesabını askıya aldı

Twitter'ı tartışmalı bir sürecin sonunda satın alan Elon Musk, sosyal medya platformunu kendisine göre dizayn etmeye başladı. Bu sürecin sonunda ABD'li bir komedyenin hesabı da askıya alındı.

Dünya 07.11.2022, 16:44 07.11.2022, 17:33
Abone ol
Ne yapıyorsun Elon Musk? Twitter'ı oyun alanına çevirdi! 2 milyon takipçili komedyenin hesabını askıya aldı

Twitter'ı satın alan Elon Musk, ilk iş olarak platformun üst düzey yöneticilerini işten çıkarmış ve kendisini tek yetkili olarak atamıştı. Daha sonra da platformda bir dizi değişiklik çalışmaları başlamıştı. Bu değişikliklerden biri de 'mavi tik' özelliğinin 8 dolar karşılığında satılacak olması.

Öte yandan Elon Musk, açıkça paradi hesap olduğunu belirtmeyen hesapların da üyeliklerinin askıya alınacağını açıkladı. Bu duyuru, Elon Musk ile ünlü kişilerin arasındaki tartışmaya dönüştü.

2 MİLYON KİŞİLİK HESABI ASKIYA ALDI

Tartışma neticesinde 2 milyon takipçili Amerikalı komedyen Kathy Griffin'in hesabı da askıya alındı. Sonrasında Griffin'in de aralarında bulunduğu kililer isimlerini Elon Musk olarak değiştirdi.

HESABI AÇMAK İÇİN 8 DOLAR İSTEDİ

Griffin, Mastodon isimli uygulamadan Musk’ı hedef aldı ve “Elon hesabımı kilitledi. Sanırım tüm içerik moderatörleri kovulmamış” şeklinde ironik bir paylaşım yaptı. Bunun üzerine ise Elon Musk, 8 dolarlık mavi tık ücretini vermesi karşılığında Griffin’e hesabı geri verebileceğini duyurdu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!