banner2

Mülteci bebeği ailesinden alıp LGBT'lilere teslim ettiler

İsveç Sosyal Hizmetleri mülteci ailesinden zorla koparılan 5 yaşındaki Meryem'i mahkeme kararı ile eşcinsel bir aileye evlatlık olarak verdi. John ve Johan isimli eşcinsel çiftin minik Meryem ile birlikteki fotoğraflarını sosyal medyada paylaşması Müslüman ülkelerde infiale yol açtı.

Dünya 12.11.2022, 17:07 12.11.2022, 18:17
Abone ol
Mülteci bebeği ailesinden alıp LGBT'lilere teslim ettiler

İsveç Sosyal Hizmetler'i beş yaşındaki Meryem'i mahkeme kararıyla eşcinsel bir aileye evlatlık olarak verdi. Mülteci ailesinden yine Sosyal Hizmetler tarafından zorla alınan minik Meryem'i evlatlık edinen John ve Johan isimli çift Müslüman topluluklar tarafından büyük tepki görüyor.

'MÜSLÜMAN ÇOCUKLARA YÖNELİK İHLALLER KORKUNÇ BOYUTLARA ULAŞTI'

İsveç Haklarımız Derneği Başkanı Zeinab Ztalif ise Yeni Şafak'a konuştu ve özellikle Müslüman çocuklara yönelik ihlallerin korkutucu boyutlara ulaştığını söyledİ ve şöyle konuştu:

İsveç kanunları, ailenin çocuklarını eşcinsel bir çifte verildiği için itiraz etmesine izin vermez ve bunu ayrımcılık olarak değerlendirir. Bir örnek vereyim: Rus bir çocuk İsveçli eşcinsel bir aileye verilmişti. Aile durumu fark edince çocuklarının eşcinsel aileye verilmemesi şartını koştu. Ancak bunu İsveç net bir şekilde reddetti. Onlar da çocuğu tekrar İsveç’e iade etmedi.

'ÇOCUKLARIN DİNİNİ KORUMA HAKKI VAR'

Çocukların haklarını koruma kanununa göre çocukların dilini,  dinini ve geleneklerini de korunması gerektiğini söyleyen Ltaif, sözlerine şu şekilde devam etti:

Aslında çocukların haklarını koruma kanununa göre bütün çocukların dilini, dinini, geleneklerini, kimliğini koruma hakkı var. Bu çerçevede bütün Müslüman çocukların dinlerini ve geleneklerini muhafaza etme hakkına sahip. Ancak bu asla İsveç hükümeti ve sosyal yetkilileri tarafından dikkate alınmıyor. İsveç’teki Müslüman birlikler ve cemiyetlerin üzerinde çok fazla baskı var. Yahudiler, Samiler gibi etnik azınlıkların haklarını koruyan yasalar var. Biz de burada azınlığınız ve kanunlar Müslümanlar için neden uygulanmıyor?” 

İNFİALE YOL AÇTI

Dünyanın birçok yerindeki aktivistler ise Müslüman bebeği evlat edinen ve eşcinsel çifte tepki gösteriyor. LGBT'li John ve Johan'ın Meryem ile sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar Müslüman ülkelerde büyük infiale yol açtı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!