Yandex Metrica

Sitede Ara

MOSSAD'çı Rita yine sahnede: Bu kez Kabil'den Horasan lansmanı!

MOSSAD'çı Rita yine sahnede: Bu kez Kabil'den Horasan lansmanı!

Ebubekir Bağdadi'nin 'Türkiye Vilayeti' dosyasıyla poz verişini dünyaya ilk duyuran Rita Katz, Kabil saldırısında kullanılan DEAŞ'lı canlı bombanın görüntüsüyle 'Horasan' lansmanı yaptı.

Dünya

23.04.2024, 16:23

Terör örgütü DEAŞ'ın bugüne kadar çok sayıda propaganda videosunu yayınlayan Rita Katz, Kabil Havaalanı'nı kan gölüne çeviren intihar saldırısının ardından yine sahneye çıktı. 

'MOSSAD ajanı' olduğu yönünde hakkında çok sayıda iddia bulunan Irak Yahudisi Katz, Kabil saldırısını gerçekleştiren DEAŞ'a bağlı Horasan grubu militanının saldırıdan önce çekilmiş görüntüsünü yayınladı. Katz, Kabil saldırısını DEAŞ/Horasan üyesi Abdurrahman el-Logari'nin yaptığını iddia etti. 

DEAŞ lideri Ebubekir Bağdadi'nin 5 yıl aradan sonra Nisan 2019'da ortaya çıkarak elinde 'Türkiye Vilayeti' dosyasıyla poz verdiği görüntüler de ilk olarak Rita Katz tarafından yayınlanmış ve Katz, DEAŞ'ın basın/propaganda sorumlusu gibi çalıştığını gözler önüne sermişti. 

Rita'nın yönettiği SITE portalının IP adresleri güvenlik kaynaklarınca incelenmiş ve SITE IP'lerinin İsrail bağlantılı 138 ayrı internet sitesi tarafından kullanıldığı tespit edilmişti.

Bu hastalığa yaklananlar hayata tutunamıyordu! Ölümcül pankreas kanserinin tedavisi bulundu! Bu hastalığa yaklananlar hayata tutunamıyordu! Ölümcül pankreas kanserinin tedavisi bulundu! Haberi Görüntüle

ABA ALTINDAN DEAŞ SOPASI

Bazı Avrupa ülkeleri ve özellikle Türkiye'yi yayınladığı DEAŞ videolarıyla tehdit eden SITE grubu, İstanbul'daki kanlı Reina saldırısını da DEAŞ'ın yaptığını ilk açıklayan merkez olmuştu.

ABD'nin Suriye ve Irak'ı işgaline, bunun yanında PKK/YPG'nin meşrulaştırılmasına zemin hazırlayan DEAŞ görüntüleri Müslümanların şeytanlaştırılması projesine öncülük etti. 

Öte yandan Rita Katz'ın yayınladığı DEAŞ mahsulü 'kafa kesme' sahnelerinden bazısının kurgu olduğu ortaya çıkmış, sözde teröristlerce kafası kesilen Steven Sotloff adlı kişinin ölmediği, DEAŞ'lılarla poz vermeye devam ettiği ve İsrail istihbaratına çalıştığı ifşa edilmişti. 

'SITE' isimli internet portalı ve sosyal medya hesaplarını yöneten Katz, DEAŞ'ın ABD ve İsrail'le bağlantısını açık eden en kritik isimlerden biri. Aslen Irak Yahudilerinden olan Rita Katz'ın babası, İsrail'e ajanlık yaptığı suçlamasıyla Saddam Hüseyin yönetimi tarafından 1969'da idam edildi. O dönem 6 yaşında olan Katz, sonraki yıllarda diğer 3 kardeşi ve annesiyle birlikte İsrail'e götürüldü. 

İsrail'e göç edip burada askerlik yapan Katz, daha sonra ABD'ye giderek Yahudi Politika Merkezi'nde Gazeteci Steven Emerson'un yanında bir süre staj yaptı. Emerson, ABD istihbaratını yönlendiren MOSSAD çalışanı olarak biliniyor. Emerson'ı Türkiye, 28 Şubat sürecinde Merve Kavakçı'nın terör örgütleriyle ilişki içinde olduğunu iddia eden (1999) ve Türk basınında yayan MOSSAD tetikçisi olarak tanıyor.

Napolyon bu silahla intihar etmek istemişti: 1.69 milyon avroluk hazine satışa sunuldu Napolyon bu silahla intihar etmek istemişti: 1.69 milyon avroluk hazine... Haberi Görüntüle

SAHTE LADİN VİDEOSU

Rita Katz, MOSSAD ajanı Emerson ile birlikte, George W. Bush döneminde Terörle Mücadele ve Güvenlik Birimi Başkanı Richard Clarke için çalışmalar yaptı. Emerson ve Katz'ın Richard Clark'a sundukları raporlarda henüz 11 Eylül saldırısı El Kaide'ye yüklenmemişken, ABD'de El Kaide aktivitelerinin arttığı iddiaları yer almış ve İslami siteler ile terörist listeleri verilmişti. Bu süreçte Katz, kurduğu 'SITE' internet sitesi üzerinden teröristlerin propaganda videoları ve mesajlarını yayınlamaya başladı. 

Siteintelgroup.com adlı internet sitesi, 2004 yılında Usame Bin Ladin'in sahte videosunu seçimden birkaç gün önce yayınlayarak Bush'un seçimi kazanmasına etki etmişti. Videoda Bin Ladin, 11 Eylül saldırılarını kendilerinin yaptığını kabul ediyordu. ABD, birçok ülkenin de desteğiyle, Bin Ladin ve El-Kaide terör örgütüyle mücadele iddiasıyla Afganistan'a girdi. Çok sonra, Afganistan işgalini meşrulaştıran videonun sahte olduğu ortaya çıktı. 

Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan'dan Türkiye itirafı: 'Çok geciktik' Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan'dan Türkiye itirafı: 'Çok geciktik' Haberi Görüntüle

HALKBANK KUMPASINDAN TANIDIK

Rita Katz'ın İsrail'den Amerika'ya gittikten sonra gazeteci Steven Emerson ile birlikte çalışmaya başladığı Yahudi Politika Merkezi'nin başkanlığını uzun yıllardır yapan Jonathan Schanzer de tanıdık bir isim. Demokrasileri Savunma Vakfı (FDD- Foundation for Defence of Democracies) kıdemli başkan yardımcılığı görevini yürüten Schanzer'in FDD'deki biyografisinde Yahudi Politika Merkezi başkanlığı yaptığı bilgisi açıkça gizleniyor. Schanzer, aynı zamanda FETÖ destekli Halkbank kumpası sırasında New York Güney Mahkemesi Savcılığı'nın dosyaya bakması için atadığı iki bilirkişiden biriydi. 

Jonathan Schanzer

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading