banner2

Mossad'ın kaçırarak sorguladığı Filistinli yazılımcıyı Malezyalı makamlar kurtardı

Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da, iddiaya göre; İsrail dış istihbarat servisi Mossad'a çalışan Malezyalılar tarafından Hamas'la bağlantılı olduğuna inandıkları Filistinli bir yazılımcının alıkonulduğu öne sürüldü.

Dünya 18.10.2022, 13:05 18.10.2022, 13:44
Abone ol
Mossad'ın kaçırarak sorguladığı Filistinli yazılımcıyı Malezyalı makamlar kurtardı

Malezya Kuala Lumpur' da iddiaya göre, Hamas'la bağlantılı olduğu düşünülen Filistinli bir yazılımcın İsrail istihbarat servisi Mossad'a çalışan Malezyalılar tarafından alıkonuldu.

MOSSAD 4 MALEZYALIYI GÖREVLENDİRDİ

New Straits Times'ın haberine göre, Mossad ajanları, 4 Malezyalıyı, Hamas'ın silahlı kanadı El Kassam Tugayı'yla bağlantılı olduklarına inandıkları 2 Filistinli adamı bulup kaçırmaları için görevlendirdi.

28 Eylül'de yaşanılan olayda, Mossad'a çalışan Malezyalılar, yazılımcı Filistinli şahısların aracını durdurarak bir kişiyi kaçırdı.

Araçtaki diğer şahıs, Dang Wangi Polis Karakolu'na ihbarda bulundu.

KAÇIRILAN YAZILIMCILAR 24 SAAT BOYUNCA DÖVÜLEREK SORGULANDI 

Kaçırılan Filistinli, bölgedeki bir dağ evine getirilerek, 24 saat boyunca Malezyalılar tarafından dövülerek sorgulandı.

İsrailliler, alıkonulan şahsın bilgisayar uygulamaları geliştirmedeki deneyimini, Hamas'ın yazılım geliştirmedeki gücünü, tanıdığı El Kassam Tugayı üyelerini ve güçlü yanlarını bilmek istedi.

POLİS BASKINLA FİLİSTİNLİYİ KURTARDI

Bu arada polis, saldırganların Filistinliyi tuttuğu dağ evine ulaştı ve yaptığı baskınla Filistinli şahsı kurtardı.

New Straits Times'a konuşan bir kaynak da "Malezya polisi, hızlı hareket etmeseydi kurban muhtemelen ortadan kaybolacaktı." dedi.

FİLİSTİNLİ YAZILIMCI MALEZYA'YI TERK ETTİ

Vücudundan, kafasından ve bacaklarından yaralanan Filistinli mağdur ve arkadaşı, olayın ardından Malezya'yı terk etti.

Al Jazeera Arapça'nın aktardığı bilgilere göre, Mossad, söz konusu operasyonu yürütmek için Avrupa'da eğittiği Malezyalı elemanlarını kullandı ve ülkedeki Filistinlileri takip etmek için en az 11 Malezyalıyı görevlendirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!